Dom i Wnętrze

Meble sosnowe – ponadczasowe trendy w sypialni

Drewno jest materiałem używanym w przemyśle meblarskim od wieków. Mimo zmieniających się trendów, moda na naturalne drewno trwa w najlepsze. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej drewnianym łóżkom, szafkom i szafom dedykowanym sypialniom. Okazuje się, że gatunkiem, który ciekawie współgra z modą na lekkie, jasne formy, jest sosna. Dlaczego warto odejść od sztucznych, nietrwałych zamienników na rzecz modeli wykonanych w całości z drewna sosnowego?

Piękna, trwała, elegancka – sosna!

Popularność drewna sosnowego wynika głównie z posiadania przez nią pożądanych w meblarstwie walorów – sprężystości, wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz łatwości w obróbce. Sosna, jak każde drewno, wprowadza do wnętrz harmonię, elegancję i przytulne ciepło. Co więcej, zniszczenie frontu nie oznacza konieczności kupna nowego mebla. Niedrogim kosztem możesz naprawić lub  odświeżyć powierzchnię.

Designerzy coraz chętniej wprowadzają do swoich prac naturalne surowce, aby stworzyć jak najbardziej ekologiczne kompozycje (doskonałym przykładem są tutaj drewniane ramy do okien, które w wielkim stylu powróciły do łask!). Drewno sosnowe o jasnym odcieniu harmonijnie współgra z najświeższymi trendami. Łóżko z jasną, drewnianą ramą z wyraźnie rysującą się strukturą drewna będzie doskonałym uzupełnieniem jasnej, przestronnej sypialni w skandynawskim stylu!

Gdzie szukać wysokiej jakości mebli?

Niestety, w większości sklepów meblowych przeważają komplety zbudowane z płyty meblowej. Poszukiwania pięknych i odpornych mebli znacznie ułatwia internet! Na stronie notodo.pl znajdziesz szeroki wybór modnych, minimalistycznych mebli wykonanych w stu procentach z wysokogatunkowego, specjalnie przygotowanego drewna sosnowego lub bukowego.

 

Share:
Kuchnia vintage http://overcomeback.com.pl/specjalisci-od-jazdy-konnej/ http://marriagematterstokids.org/pierszy-oboz-kiedy-wyslac-dziecko/