Ciekawe

Męskie kije golfowe jako niezbędne wyposażenie każdego gracza

Golf to sport, który do niedawna kojarzony był jedynie jako gra dla bogatych i zamożnych elit. Zyskał ogromną popularność na przestrzeni kilkuset lat, a najsłynniejszą golfistką była królowa Szkocji – Maria Stuart. Obecnie golf staje się ogólnodostępny, a na polach golfowych można spotkać coraz więcej osób – zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Etykieta golfa

Tradycja gry w golfa jest bardzo stara, a wszystkie reguły gry oraz etykietę określa opasły dokument wydany przez Royal and Ancient St. Andrews w Szkocji. Mimo, iż w/w regulamin jest bardzo obszerny i czasami nawet sami gracze się w nim gubią, główną zasadą stosowaną na polu golfowym jest: „nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe”. Chodzi zarówno o grę, jak i jej prędkość. Gracze, którzy są mniej wprawieni w golfie i którzy są wolniejsi powinni na greenie przepuszczać osoby grające szybciej – tak nakazuje uprzejmość. Ponadto na polu należy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz pozostawić je w lepszym stanie, niż się zastało. Oczywiście golf wymaga także odpowiedniego ubioru oraz sprzętu, w postaci torby, wózka, piłeczek, tee oraz kijów golfowych.

Męskie kije golfowe – rodzaje oraz zastosowanie

W torbie każdego gracza powinno znajdować się 14 kijów golfowych, ponieważ nie da się przejść całego pola grając tylko za pomocą jego kija. Wyróżnia się sześć rodzajów kijów, z których każdy jest inaczej zbudowany oraz służy do gry na innym terenie. Podstawowe męskie kije golfowe to: woods, irons, wedges, hybrids, putter oraz chipper. Nazwa woods powstała z uwagi na materiał, z jakiego wykonywane były niegdyś kije. Obecnie produkowane są one z tytanu, nazwa jednak pozostała niezmieniona. Dzięki dość dużej i masywnej club head służą one do dalekich, często przekraczających granicę 200 m wybić piłeczki. Woodsy można podzielić na dwie kategorie: fairaway wood (używa się ich do uderzeń bezpośrednio z ziemi) oraz driver (do wybijania piłeczki z tee). Kolejną kategorią są ironsy, które w większości przypadków wykonane są z metalu. Służą do wybijania piłeczki na krótszych dystansach, jednak na większych wysokościach. Hybrydy stanowią połączenie dwóch powyższych kategorii męskich kijów golfowych, dzięki czemu charakteryzują się wyższym stopniem tolerancji na błędy. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza na znacznych odległościach, na które wybijana jest piłeczka. Kije golfowe wedges można podzielić na trzy rodzaje: pitching wedge odznacza się wysoką trajektorią lotu, sand wedge służy do gry na piasku, natomiast lob wedge służy zazwyczaj do pokonywania różnego rodzaju przeszkód, np. drzew lub bunkrów.

Źrodłem artykułu jest strona https://golfteam.pl/124-meski

Share:
https://iclear.pl/technorattanowe-meble-uniwersalne-wyposazenie-do-kazdego-ogrodu/ https://3d-developer.com/system-jakosci-ifs-dla-przedsiebiorstw/ https://lashplicity.com/co-nalezy-wiedziec-o-smart-kontraktach/