Turystyka

Najlepsze hotele w Polsce wg Hotels.com

Najlepsze hotele w Polsce wg Hotels.com

Gdzie w Polsce znaleźć można najwięcej pięknych hoteli? Może w Warszawie oraz w jej bliższej i dalszej okolicy, gdzie znaleźć można tak doskonale znane i świetnie oceniane ośrodki hotelowe, jak choćby Hotel Ossa Congress & Spa? Może nad Morzem, gdzie wiele intrygujących, butikowych hotelików, które zapewniają klimatyczną atmosferę. Nie! Jak dowiedzieć można się z zestawienia Hotels.com, najwięcej doskonałych hoteli znaleźć można w Krakowie!

To właśnie stolica Małopolski lideruje na liście polskich miast, które posiadają najwięcej hoteli określonych jako „Uwielbiane przez gości 2017”. Co to oznacza w praktyce? Rankingi Hotels.com tworzone są w oparciu o analizy milionów opinii i recenzji obiektów hotelowych z 87 różnych krajów. Na złotą listę Hotels.com trafiają te, których średnia wystawionych ocen wynosiła min. 4,7 na 5 punktów. Wyróżniają się one nie tylko interesującą architekturą czy ciekawą lokalizacją, ale przede wszystkim wysoką jakością obsługi. Ranking tego typu wydaje się więc mówić zdecydowanie więcej na temat hotelu niż tradycyjna klasyfikacja za pomocą gwiazdek – przyznawanych niekiedy bardzo arbitralnie.

Kraków ma się czym pochwalić – w dawnej stolicy Polski zlokalizowanych jest aż dwanaście hoteli tak wysoko ocenianych. Pozostawia w tyle Warszawę, gdzie podobnie odbieranych obiektów jest o trzy mniej. Trzy hotele z listy odwiedzić można w Gdańsku, po 2 zaś w Łodzi oraz Zakopanem. Jednym pochwalić mogą się takie miasta jak Gdynia, Kazimierz Dolny, Opole, Poznań, Sopot oraz Zabierzów.

Gdzie znaleźć można najwięcej hoteli „Uwielbianych przez gości 2017”? Nikogo to pewnie nie zaskoczy – w Stanach Zjednoczonych. W tym ogromnym pańskie jest bowiem aż 969 obiektów ocenionych na min. 4,7 punktów. Jeśli chodzi zaś o miasta to liderem jest Londyn (31 obiektów), który wyprzedza Rzym (27 obietków) oraz Pragę (25). Kolejne miejsca w rankingu zajmują Florencja (24 obiektów), Wenecja (24 obiektów) oraz Hanoi (23 obiektów).

Hotels.com stworzyło także specjalną listę superhoteli, czyli takich, które oceniane są maksymalnie. Pięć punktów na pięć możliwych zdobyło 10 obiektów w Wielkiej Brytanii, 3 we Włoszech i po jednym w USA, Chorwacji i Czechach.

Share: