Ciekawe

Najpopularniejsze kuchnie świata

Dania z różnych stron świata zawsze budziły ogromne zainteresowanie. Wielu ludzi jest ciekawych, jakie posiłki są przyrządzane w innych krajach. W dzisiejszych czasach, egzotyka jest właściwie na wyciągnięcie ręki – wystarczy wybrać się do restauracji serwującej dania z określonego kraju. Które kuchnie świata cieszą się największą popularnością?

Kuchnia chińska

Już od lat dania kuchni chińskiej należą do najbardziej znanych i rozpowszechnionych na całym świecie. Są cenione za to, że można je przyrządzić szybko i z zaledwie kilku składników, które powtarzają się w wielu przepisach. Podstawą bardzo często jest ryż, podawany z dużą ilością warzyw oraz mięsem. Większość dań przygotowywanych jest w specjalnej, głębokiej patelni – w worku.

Warto wiedzieć, że kuchnia chińska w tej postaci, jaką znamy, jest tylko skromną wersją tego, co oferuje prawdziwa kuchnia tego kraju. Chiny to niezwykłe bogactwo smaków oraz orientalnych przypraw, które różnią się w zależności od regionu.

Kuchnia indyjska

Wyjątkowo aromatyczne przyprawy to cecha charakterystyczna kuchni indyjskiej, czyniąca ją rozpoznawalną na całym świecie. Wywodzą się stąd popularne mieszanki przypraw, takie jak curry czy garam masala. Jednym z podstawowych składników kuchni indyjskiej są warzywa, występujące w dużych ilościach i w różnorodnej formie. Mięso często zastępowane jest przez inne bogate w białko produkty, takie jak ciecierzyca lub soczewica.

Kuchnia meksykańska

Dania kuchni meksykańskiej kojarzą się przede wszystkim z ostrymi przyprawami, których mieszkańcy tego kraju nie szczędzą! Większość potraw opiera się na podobnych składnikach, podawanych w różnej formie. Meksykanie wprost uwielbiają pszenne lub kukurydziane placki, które pojawiają się w wielu tutejszych potrawach, a także dużą ilość mięsa oraz warzywa strączkowe, przede wszystkim fasolę i kukurydzę. Wśród popularnych na całym świecie dań kuchni meksykańskiej można znaleźć quesadille, burrito czy tortille.

Kuchnia włoska

Jaka jest najpopularniejsza i najsmaczniejsza kuchnia świata? Wiele osób twierdzi, że to właśnie kuchnia włoska powinna zająć pierwsze miejsce na podium. Włosi znają się na jedzeniu tak jak nikt inny. Celebrują każdy posiłek i przywiązują ogromną wagę do jakości i świeżości wszystkich składników. Włoska kuchnia to bogactwo warzyw, aromatyczne zioła, najwyższej jakości oliwa i oczywiście makaron w najróżniejszych postaciach! Nie można też zapomnieć o neapolitańskiej pizzy, która rozpowszechniła się na całym świecie i doczekała wielu najróżniejszych odmian!

Artykuł przygotowane przez https://cookingbox.pl/ – portal do zamawiania jedzenia online.

Share: