Motoryzacja

Naprawy w pojazdach z wykorzystaniem nowoczesnych środków

Mechanika pojazdowa jest wymagającym zagadnieniem. Skuteczne naprawy można prowadzić wymieniając części na nowe lub skutecznie je reperując. W tym drugim przypadku zalecamy nie tyle spawanie i metody ściskowe (np. na śruby), ale stosowanie klejów lub silikonów. Nowoczesna technologia produkcji substancji spajających pozwala uzyskać niemal tak dobre właściwości jak po dołączeniu warstwy metalu do powierzchni.

 

Podkreślamy, że spawanie generuje większe naprężenia powierzchni, co długotrwale przyczynia się do kolejnych pęknięć. Aby materiał był wytrzymały dodaje się elementy blaszane lub stopy metali. Dużo prostszym sposobem jest po prostu klejenie uszkodzeń. Kleje lub silikony doskonale uzupełniają ubytki. Zwiększają wytrzymałość materiałów i są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Zaschnięty klej można obrabiać.

 

Środki klejące dobiera się do specyfiki naprawy

Przede wszystkim decyzję podejmuje się w zakresie rodzaju klejonego materiału. Klej lub silikon powinien być tutaj bezwzględnie dopasowany. Można np. kleić szkło z plastikiem, metal z metalem, aluminium z metalem i inne.

Po drugie właściwości kleju dobiera się do tego, czy dany element pracuje. Istnieją kleje trwale elastyczne, dzięki czemu podczas ruchu, czy wibracji nie dojdzie do ułamania się struktury.

Kleje mają różne właściwości działania w środowisku. Jedne są wysokotemperaturowe, inne odporne na ścieranie, działanie wilgoci itd.

Polecamy Państwu środki naprawcze firmy WEICON. To topowa marka środków do profesjonalnych napraw. Znajdziecie ją na sklepie cdrt24.com

Share:
https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/ https://beesafe.pl/porady/samochod-bez-prawa-jazdy/ https://034548.org/nowoczesne-okna-na-wyciagniecie-reki/