Zdrowie i Uroda

Narty Race, Fun i Touring-Backcountry-Skitour

Poszukując odpowiednich nart rossignol, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na jedno bardzo proste pytanie – do jakiego stylu jazdy mają one nam służyć? Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli nart, dlatego też warto dokładnie przeanalizować swoje indywidualne umiejętności jazdy i dobrać właśnie pod nie konkretny sprzęt. Poniżej zaprezentowano kilka najpopularniejszych typów nart, które dostępne są obecnie na naszym rynku.

Narty Race

Narty Race jak sama nazwa wskazuje, to specjalny typ nart, które przeznaczone są głównie do bardzo szybkiej jazdy. Jeżeli w pierwszej kolejności preferują Państwo jazdę w stylu slalom gigant, albo potrzebujecie sprzętu do typowego slalomu, to warto wybrać narty rossignol Race. W chwili obecnej są to najszybsze modele nart, o promieniu skrętu od 18 do 28 metrów. Narty te najlepiej sprawdzą się w bardzo dobrze przygotowanych stokach narciarskich. Sprzęt ten dedykowany jest głównie dla ekspertów, którzy lubią agresywną jazdę oraz bardzo szybkie skręty.

Narty Fun

Fun to jedna z najpopularniejszych grup nart krótkich o bardzo niewielkim promieniu skręcania (od 9 do 10 metrów). Narty tego rodzaju sprawdzą się najlepiej do jazdy szybko wybieranymi łukami. Narty krótkie cieszą się bardzo niewielkim zainteresowaniem, dlatego też u czołowych producentów sprzętu narciarskiego, bardzo ciężko jest znaleźć sprzęt tego typu.

Narty Touring-Backcountry-Skitour

Narty Touring-Backcountry-Skitour to idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą uprawiać turystykę górską. Narty te idealnie sprawdzą się w przypadku tradycyjnego marszu w bardzo wysokim śniegu, jak i również do wspinaczki z nartami na plecach. Narty Touring-Backcountry-Skitour charakteryzują się przede wszystkim bardzo niską wagą. Na rynku możemy znaleźć nowoczesne narty rossignol, które potrafią ważyć nawet 0,5 kg. Modele te cechują się również dość wysokim promieniem skrętu (powyżej 20m) i niezbyt głębokim taliowaniem. Narty Touring-Backcountry-Skitour dedykowane są głównie bardziej doświadczonym narciarzom.

Jeżeli podobał Ci się artykuł wejdź na stronę narty rossignol – Aga Sport

Share:
https://veryfine.pl https://dylanferrandis.com https://wnetrzaikrajobraz.pl