Zdrowie i Uroda

Naturalne metody pielęgnacji włosów

Naturalna pielęgnacja włosów zdobywa coraz większe uznanie w oczach Polaków. Wpływa na to zwiększająca się świadomość oddziaływania środowiska w którym przebywamy na naszą czuprynę, ale i niechęć do pełnych chemii kosmetyków koncernowych.

Na szczęście w Polsce pojawia się coraz więcej produktów o naturalnym składzie, z minimalną ilością składników chemicznych. Najbardziej cenione są te z zawartością ziół i roślin takich jak łopian, pokrzywa, rzepa. Szampony, balsamy i maski na bazie ziół doskonale pielęgnują, odżywiają i poprawiają wygląd włosów. Główną zaletą tych kosmetyków jest brak agresywnej chemii w składzie – przez te składniki najczęściej swędzi nas skóra głowy, odczuwamy pieczenie. Jest to wynikiem wyjałowienia powierzchni skóry głowy. Szampony ziołowe wspomagają wyrównywanie naturalnego pH, przez co regulowane jest także wydzielanie sebum. Dzięki temu możliwe jest stopniowe pozbywanie się problemu przetłuszczających się włosów czy łupieżu. Wiele z naturalnych składników ma właściwości przyspieszające gojenie i niwelujące zaczerwienienia skóry głowy.

Olejowanie włosów

Olejowanie również może okazać się doskonałym sposobem na polepszenie kondycji włosów. Jest to metoda znana od dawna na Bliskim Wschodzie, gdzie olejowanie pozwalało natłuścić i uelastycznić włosy. Proces olejowania polega na wtarciu w końcówki czy też na całej długości włosa olejku pielęgnacyjnego i pozostawienie go na 1-2 godziny. Po tym czasie włosy należy dokładnie spłukać. Zalecane olejki do olejowania to: migdałowy, kokosowy, lniany.

Wiele produktów naturalnych oraz artykułów fryzjerskich znajdziemy w hurtowniach oraz sklepach specjalistycznych. Kierują one swoją ofertę także do klientów indywidualnych, dlatego bez problemu możemy sprawdzić jakość profesjonalnych kosmetyków wykorzystywanych w salonach fryzjerskich.

Share:
https://beesafe.pl/wydzial-komunikacji/lancut/ Zestawy mebli łazienkowych https://ijcai-19.org/rolety-czy-zaluzje-co-wybrac/