Turystyka

Niewielkie wesele – czy trzeba wydać na nie majątek?

Organizacja wesela kojarzona jest przede wszystkim z olbrzymimi kosztami oraz koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu. Faktem jest, że koszty takiej imprezy mogą zaskoczyć – planując wesele na 70-100 osób musimy liczyć się z kosztem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Każda dodatkowa atrakcja (np. fajerwerki) to dodatkowe koszty. Wiele młodych par stara się uniknąć takiego wydatku i planuje kameralne wesele. Czy możliwa jest oszczędność czasu i pieniędzy? Zdecydowanie tak! Oto kilka wskazówek!

Znajdź eleganckie miejsce

Wiele par jest zdania, że najtrudniejszym zadaniem podczas planowania wesela jest znalezienie odpowiednio dużej sali. W przypadku niewielkie, kameralnego wesela jest to znacznie prostsze, gdyż nie musimy szukać sal na 100 i więcej osób. Kameralne sale udostępniają nam restauracje i hotele. Dodatkowo koszty zmniejszy organizacja wesela pod Warszawą (dla mieszkańców stolicy) czy ogólnie poza centrami miast. Warto wiedzieć, że wiele takich miejsc jest położonych niezwykle malowniczo: obok jeziora, na skraju lasu. Taka lokalizacja sprawi, że goście chętnie wstaną od stołu i nacieszą oczy zielenią. Wiele restauracji posiad także ogródki letnie udostępniane gościom weselnym. Jednym z ciekawszych miejsc na organizację kameralnego wesela jest Lord Hotel. O jego ofercie poczytamy na stronie hotellord.pl.

Co na stole?

Wynajmując niewielką salę na kameralne wesele managerowie zapewnią nam kilka opcji cateringu – zazwyczaj są to gotowe zestawy menu, uwzględniające ciepłe posiłki, zimne płyty, napoje, sałatki. Różnią się one zazwyczaj cenami oraz ilością produktów. Szef kuchni może zaproponować nam także tort, jednak nie jest o obowiązkowy – wiele par decyduje się na wybór tortu z prywatnej cukierni. Ozdobą sali także nie musimy się martwić – jest ona wliczona w cenę wynajmu. Podczas imprezy obsługiwać nas będą wykwalifikowani kelnerzy.

Share:
https://myvatn.org Nowoczesny przedpokój w bloku https://wnetrzadesign.com.pl/najnowsze-trendy-w-oswietleniu/