Dom i Wnętrze

Nowoczesne wnętrza

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na mieszkanie w supernowoczesnych wnętrzach. Rezygnują z klimatycznego drewnianego kredensu i zdobionych kwiatami talerzyków na rzecz chromowanych płyt i kanciastych kształtów mebli. Oto kilka elementów, których nie może zabraknąć w nowoczesnych wnętrzach.

Wysoki połysk

To pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia urządzonego nowocześnie. Wszystko błyszczy: podłoga, meble i sprzęty kuchenne, meble w pokoju gościnnym, a drzwi szklane tylko dopełniają efektu. Tu nie ma miejsca na skromne, matowe meble.

Szkło i chrom

Wszechobecne szkło i chrom to także znaki rozpoznawcze nowoczesnych wnętrz. Chromowane są sprzęty AGD, baterie kuchenne i łazienkowe, nogi krzeseł i stołów, lampy.
Co do szkła, także jest ono doskonale widoczne na każdym kroku: drzwi szklane, blaty stołów, czasem ścianki działowe między pomieszczeniami.

Kształty

W nowoczesnych wnętrzach meble są kanciaste. Próżno szukać w nich miękkich, puszystych dodatków takich jak poduszki, koce czy dywaniki. Sofy stoją raczej puste, ewentualnie przyozdobione kilkoma minimalistycznymi, równo ułożonymi poduszkami.
Szafki kuchenne także w niczym nie przypominają tych, które większość z nas pamięta z dzieciństwa. Są one proste, równe i pozbawione ozdobników.

Kolory

Królują przede wszystkim wszelkie odcienie brązów, szarości, bieli i czerni. Jeśli w nowoczesnym wnętrzu występuje jakiś kolor, to raczej w formie silnie kontrastującego z resztą pomieszczenia dodatku. Na przykład może to być wazon czerwonych róż ustawiony w brązowo – beżowym pokoju. Czy soczyście żółte ręczniki w szaro – czarnej łazience.

Dodatki

W nowoczesnych wnętrzach dodatki są nieliczne i równie designerskie jak reszta wystroju. Świeczka nie wygląda jak zwykła świeczka, lecz jak np. srebrna, błyszcząca kula. Podobnie wazony, lampki czy donice – tu nie ma miejsca na przeciętność.

Nowoczesne wnętrza są specyficzne – jedni je uwielbiają, inni nigdy nie poczują się w nich dobrze. To powiew luksusu, który jednak onieśmiela.

Współtwórcą artykułu była Republika szkła – drzwi szklane

Share: