Dom i Wnętrze

Nowoczesny dom z drewna w zasięgu naszych możliwości

Wybudowanie własnego domu jest dzisiaj znacznie prostsze niż jeszcze 20-30 lat temu – budować nie musimy własnymi rękami, pomagają nam w tym wynajęte firmy budowlane. Również z materiałami jest znacznie prościej – wszystko znajdziemy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jedyne, czego nie może nam dzisiaj zabraknąć to pieniądze. Wybudowanie domu ciągnie za sobą olbrzymie koszty. Czy istnieje odstępstwo od tego?

Dom nie musi być drogi!

Obecnie mamy kilka możliwości związanych z zakupem czy budową domu. Możemy wybudować go samodzielnie – to jednak wiąże się przede wszystkim z bardzo długim czasem oczekiwania na finalny efekt. Druga opcja to kupno gotowego domu od dewelopera. Zaoferuje nam on ciekawe lokalizacje, jednak cena może zwalić nas z nóg! Oczywiście rozwiązaniem są kredyty, jednak coraz więcej osób stara się znaleźć alternatywę dla płacenia przez długie lata rat kredytowych do banku.
Ciekawą opcją są domy w konstrukcji szkieletowej. Moda na ten typ budownictwa przywędrowała do nas ze Skandynawii i Kanady, gdzie drewna jest pod dostatkiem. W Polsce takie domy pojawiają się coraz częściej, rośnie również ilość firm oferujących ich projekty i budowę. Jedną z takich topowych firm jest
Pierwszym krokiem do budowy domu z drewna jest wybranie odpowiedniego projektu. Producenci pokażą nam liczne propozycje domów, których powierzchnia użytkowa zaczyna się od 60 metrów kwadratowych.

Jak to możliwe, że dom drewniany budowany jest tak szybko?

Wszystko za sprawą wykorzystanych materiałów i półfabrykatów. Szacuje się, że dom w konstrukcji szkieletowej powstaje w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie ma być oddany. Dodatkowo nie ma konieczności czekania na dobrą pogodę – budowa może rozpocząć się o dowolnej porze roku! Jakie są koszty budowy domu z drewna? Według obliczeń wynika, że koszt budowy domu z drewna jest o ok. 35 % niższy niż w przypadku domu murowanego o podobnej kubaturze.

Share:
https://veryfine.pl https://qlime-project.org https://annbradforddesign.com