Zdrowie i Uroda

Odzież dla osób puszystych – powszechny problem kupujących

Kupno odzieży dla osób puszystych to nie lada wyzwanie – dawniej nie istniały sklepy pod tym szyldem, teraz nieco zmieniło się w tym względzie. Na pomoc osobom o nietypowych rozmiarach przyszedł również internet.

Sklepy internetowe rosną jak grzyby po deszczu. To spore ułatwienie dla osób, które nie mają czasu na kupowanie czy też wstydzą się, że nie znajdą swojego rozmiaru w sklepie. Ten trend wykorzystały też znane marki – coraz więcej cenionych sklepów odzieżowych posiada dodatkową zakładkę właśnie z ubraniami dla osób puszystych.

Spodnie – jak je dobrać?

Największy problem jest ze spodniami dla puszystych. Osoby o nietypowych rozmiarach często skarżą się, że jeśli już faktycznie uda im się znaleźć odpowiedni rozmiar, to niestety najczęściej spodnie nie prezentują się najlepiej i nie nadają się np. na eleganckie okazje. Ta sytuacja także się zmienia – producenci odzieży, nie tylko powyżej XXL, dbają o to, aby oferowane produkty odznaczały się eleganckim krojem oraz doskonałymi proporcjami. W przypadku tego rodzaju spodni niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie materiału. Wybierając konkretną tkaninę warto pamiętać, aby była ona elastyczna lub też posiadała domieszki elastycznych włókien. Dzięki temu spodnie będą „poruszać się” razem z właścicielem, nie będą wypychać się ani szarpać. Dodatek elastycznych włókien z pewnością wpłynie także na komfort użytkowania i pozwoli czuć się dobrze w konkretnym stroju.

Producenci zwracają uwagę nie tylko na krój czy materiał – bardzo ważne są dla nich detale. Unika się spodni w konkretne desenie – optycznie poszerzają one i sprawiają, że sylwetka wydaje się cięższa.

Podobnie ma się sprawa w kwestii kurtek. Kupowanie eleganckiej i odpowiednio skrojonej kurtki może okazać się prawdziwym koszmarem dla osób o nietypowych rozmiarach. Ważne jest, aby była przede wszystkim ciepła. Warto szukać modeli ocieplonych, z wysokim kołnierzem oraz kapturem. Dzięki temu znacznie lepiej uda się odizolować od zimnych podmuchów oraz chłodu. Kurtka może mieć dodatkowe ściągacze w pasie oraz na rękawach – to sprawi, że lepiej uda się ją dopasować do sylwetki.

Jak dobierać rozmiary?

Z pewnością najlepszym wyjściem przed wybraniem się na zakupy jest zmierzenie się przy pomocy miary krawieckiej. Posiadając wiedzę na temat obwodu klatki piersiowej czy bioder znacznie łatwiej będzie nam skonfrontować konkretny rozmiar z danymi podawanymi przez producentów.

Share:
https://4sch.pl https://telesystem.com.pl https://malopolskaubezpieczenia.pl