Dom i Wnętrze

Ogrodowe kompozycje współczesne

Współczesna estetyka, także ta związana z aranżacją przestrzenną pozwala nam naprawdę na dużą swobodę. Możemy komponować, cytować, przekształcać do woli. Wszystko jednak – w ramach obranej przez nas koncepcji. Całość ogrodowej stylizacji niekiedy obraza się w kicz, jeśli nie zachowujemy umiaru, jeśli nie zdobywamy się na spojrzenie z dystansu.

Retro i futuryzm

Lubimy kontrasty i różnorodność, co często przynosi wspaniałe efekty. Jeśli tylko naszym działaniom towarzyszy umiar, gdy trzymamy się złotego środka. W jednej przestrzeni więc łączymy rozmaite jakości: przeszłość i przyszłość. Romantyczne meble rattanowe ustawiamy na tle całoszklanych powierzchni. Na tarasach wykonanych z naturalnego drewna albo cegły robionej ręcznie – umieszczamy ekskluzywne zestawy wypoczynkowe z aluminium. W tworzeniu takich perfekcyjnych kompozycji ogrodowych pomoże nam Garden Space: gardenspace.pl

Oryginalność jak w ogrodzie wiktoriańskim

Ogrody wiktoriańskie stanowiły wyraz zamiłowania do egzotycznych form, struktur i kolorów. Dlatego zadaniem ogrodników było tworzenie zbiorów oryginalnych roślin, przywiezionych z dalekich części świata. Wydaje się, że to umieszczanie elementów pochodzących z obcej całości, pasuje także do naszej nowoczesności i postmodernistycznych całości utkanych z różnych fragmentów.

To jakby wstęp do dzisiejszej globalnej wioski – wioski z ogrodami. Kiedy to pragniemy mieć niepowtarzalne rzeczy i rośliny. Dążymy do tego, żeby się wyróżnić. Tworzymy domowo-ogrodowe kompozycje z przeróżnych elementów.

Złoty środek i postmodernizm

Z jednej strony więc mamy postmodernistyczne szaleństwo i dowolność. Z drugiej – klasykę i złoty środek. Ogrody wyrażają naszą kulturę i sposoby myślenia, jakie nam podsuwa. Do nas należą już konkretne realizacje – przekształcanie idei w formy ogrodowe.

Share: