Dom i Wnętrze

Oszczędność w kuchni – oszczędność w portfelu!

Ekologia to poważne zagadnienie, które poruszane jest nie tylko w kontekście globalnym, ale również lokalnym. Współcześnie wiele mówi się o tym, jakie działania możemy podejmować w codziennym życiu, aby przyczynić się do polepszania i ochrony środowiska naturalnego. Jednym z ruchów na rzecz planety jest ruch less waste i zero waste. Czym są?

Nie marnuj zasobów!

Ekologia to dzisiaj przede wszystkim rozmowa o możliwości ochronie zasobów, jak i możliwości racjonalnego zarządzania odpadami. W praktyce oznacza to możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii, jak również wykorzystywania odpadów do powtórnego użycia dzięki opcji recyklingu. W naszych domach również możemy żyć bardziej ekologicznie. Pierwszym krokiem może być zmniejszenie ilości plastikowych reklamówek i zastąpienie ich materiałowymi torbami i workami wielorazowego użytku. Kolejnym krokiem może być zmniejszenie ilości spożywanego mięsa – jest faktem, że nadmierna produkcja mięsa przyczynia się do zwiększania ilości gazów cieplarnianych. Dobrym pomysłem w przypadku domów jednorodzinnych jest wykorzystywane energii słonecznej do ogrzewania wody czy domu – pomogą w tym systemy fotowoltaiczne. Ekolodzy podpowiadają, że świetnym rozwiązaniem jest też zbieranie deszczówki, aby móc podlewać nią ogród czy grządki w czasie większych upałów. W ten sposób oszczędzamy wodę!

Less waste w kuchni!

Również w kuchni możemy być bardziej ekologiczni. Udowadnia to przepis na zupę cebulową ala Adam w duchu zero waste. W przepisie tym wykorzystywane jest nie tylko wnętrze cebuli, ale również jej łupiny – dodają one głębokiego koloru i aromatu potrawie. Warto także wiedzieć, że zdecydowana większość warzyw ma jadalne liście – kalarepy, brokuły, kalafiory. Mogą być one wykorzystane do sałatek, blendowane. Wszelkie odpady (obierki, gniazda nasienne, szypułki) zbierajmy na kompost – stworzy on naturalny nawóz dla roślin!

Share:
https://bayareapowerclub.com/cieple-zimowe-buty-jezdzieckie/ http://researchmarket24.com/ksiegowy-w-niemczech-prowadzenie-swojej-firmy-nie-musi-byc-trudne/ https://abuya.pl/jaki-kufer-ogrodowy-wybrac/