Turystyka

Pomysły na wieczór panieński

Kiedy w życiu kobiety następuje taki dzień, w którym postanawia związać się ze swoim ukochanym węzłem małżeńskim, siostry, przyjaciółki i druhny chcą świętować z nią ostatnie chwile w stanie panieńskim. Sposobów na to, żeby uczcić zbliżający się ślub jest bardzo wiele. Jakie są najpopularniejsze i najbardziej sprawdzone? Czym kierować się planując wieczór panieński?

Impreza w klubie

Jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzenie wieczoru panieńskiego jest wyjście do klubu. To idealne miejsce, żeby trochę poszaleć, napić się drinka i potańczyć.
Wiele klubów oferuje także specjalne oferty na wieczory panieńskie. Możemy zarezerwować lożę tylko dla uczestniczek imprezy.

Hotel SPA

Dyskoteka to jednak dość specyficzne, głośne i tłoczne miejsce. Na pewno nie każda przyszła panna młoda będzie czuła się tam komfortowo.
Dla kobiet o spokojniejszych temperamencie świetnym pomysłem jest dzień, w którym będą mogły odpocząć od przygotowań ślubnych, zrelaksować się, a także zadbać o swoją urodę. Miejscem, gdzie można to wszystko zrobić jest hotel spa.
Możemy z góry zaplanować pewien program zabiegów dla panny młodej albo wybrać pakiet, w którym to ona będzie mogła zdecydować, co najbardziej będzie jej odpowiadać z oferty masaży, maseczek i zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz relaksu, to także świetna okazja do zadbania o urodę przed wielkim dniem.

Domówka

Dobrym i sprawdzonym pomysłem, który często jest wykorzystywany na wieczorach panieńskich jest impreza odbywająca się u kogoś w domu. Może to być świadkowa, druhna, siostra czy przyjaciółka panny młodej. Trzeba przygotować trochę dobrego jedzenia, alkoholu oraz odpowiednie dekoracje – mogą to być balony czy żartobliwe plakaty.
Druhny powinny także wykazać się pomysłowością w wymyślaniu specjalnych zabaw i zadań, dzięki którym gwiazda wieczoru będzie mogła między innymi pożegnać się ze swoim panieńskim nazwiskiem lub sprawdzić, ile wie o swoim przyszłym mężu (wcześniej warto zrobić z nim krótki wywiad).

Krótka wycieczka

Pannę młodą, która lubi spontaniczne podróże można zabrać także na krótką babską wycieczkę. Może to być kilka dni spędzone w przyjemnym miejscu, na przykład nad morzem albo po prostu piknik w lesie pod miastem. Najlepiej, jeśli miejsce do samego końca będzie dla naszej bohaterki niespodzianką.

Tego lepiej unikać

Są także takie pomysły, które zarówno na co dzień, jak i od święta sprawdziłyby się świetnie, ale nie są najlepszym sposobem na wieczór panieński. Mowa tu przede wszystkim o imprezach sportowych.
Nawet jeśli nasza panna młoda jest bardzo aktywna, kocha sport, lubi adrenalinę, a jej największym marzeniem jest skoczenie na bungee czy wzięcie udziału w triatlonie – bardzo ryzykownym pomysłem jest organizowanie sportowych, zwłaszcza ekstremalnych wydarzeń na kilka tygodni przed ślubem. Łatwo przy nich o kontuzję. Oprócz tego, że złamanie czy skręcenie ręki lub nogi często wiąże się z licznymi negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, chyba żadna panna młoda nie chciałaby pójść do ołtarza z ręką w gipsie. Dlatego na krótko przed ślubem bezpieczniej jest nie kusić losu i nie podejmować sportów ekstremalnych, nawet dla fanek adrenaliny.

Pomysłów na ciekawy wieczór panieński jest bardzo wiele. Hotel SPA, klub, piknik, dom świadkowej – to tylko kilka miejsc, w których może się on odbyć. Organizując taką imprezę, warto zastanowić się, jaki sposób spędzenia czasu najbardziej będzie podobał się pannie młodej. Ma to być w końcu jej święto. Zadbajmy także o drobne podarunki dla przyszłej żony.

Share: