Motoryzacja

Porównuj oferty. Zyskaj tanie ubezpieczenie OC

Zbliża ci się koniec polisy. Najwyższy czas, by zacząć porównywać oferty na rynku i wybrać najlepszą opcję. Różnice w cenie mogą być całkiem spore. Czasem sięgają nawet kilkuset złotych. To bardzo dużo i lepiej tego uniknąć.

W jakiej firmie najtaniej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Cena za polisę zależy od wielu czynników. Jednym z głównych jest model samochodu, którym dysponujemy. Znaczenie ma też wiek kierowcy oraz miejsce zamieszkania. Osoby do 25. roku życia nie mogą liczyć na dodatkowe zniżki, a przynajmniej w większości ubezpieczalni. Ma to spore znaczenie. Są wprawdzie firmy, które nie zwracają uwagę na wiek, ale są to wyjątki. Wynika to oczywiście z faktu, że statycznie rzecz biorąc, młodzi kierowcy jeżdżą ryzykownie i brawurowo. Powodują znacznie więcej wypadków. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich niemniej jednak ubezpieczyciel musi się przed tym w jakiś sposób obronić. Na cenę wpływa również rocznika samochodu, jego moc. Nie jest tajemnica, że im słabszy pojazd, tym tańsza polisa. W razie czego ubezpieczalnia nie będzie musiała ponosić takich kosztów za naprawę. Reasumując, nie ma jednej firmy najtańszej na rynku. To co wchodzi w skład polisy jest na tyle zróżnicowane, że jednym bardziej opłaca się polisa w firmie Y, drudzy uzyskają tanie ubezpieczenie OC w firmie X.

Porównuj oferty, nie będziesz przepłacać

Ważne jest, żeby zestawiać różne opcje. Tylko w ten sposób uda się wybrać tanie ubezpieczenie OC. To bardzo ważne, bo różnice mogą być znaczące, a w niektórych wypadkach sięgają nawet kilkuset złotych. Z tego właśnie powodu wręcz koniecznie jest zapoznać się z ofertą co najmniej kilku różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Można to zrobić na własną rękę, ale będzie to czasochłonne. Kontakt z różnymi konsultantami, wczytywanie się w oferty zajmuje sporo. Zdecydowanie prościej jest skorzystać z usług multiagencji, która współpracuje z kilkoma różnymi ubezpieczalniami. W ten sposób będzie można wybrać najlepszą ofertę. Spotkanie z konsultantem nie zajmuje długo. Z reguły trwa około pół godziny. Co ważne w tym czasie można zadawać pytania i wyjaśniać nurtujące kwestie. Musimy być w pełni świadomi co obejmuje polisa, by w razie jakichkolwiek problemów wiedzieć na co możemy liczyć. Niektórzy nie wiedza, że w razie czego mogą liczyć na samochód zastępczy z OC sprawcy. To wynika właśnie z tego, że podczas podpisywania umowy nie drążymy tematu i nie wyjaśniamy wszystkich nurtujących nas kwestii.

Share:
https://wnetrzadesign.com.pl https://etapolska.pl https://swissies.pl