Ciekawe

Poznaj swoją przyszłość – jak obecnie się wróży?

Wróżenie jest metodą znaną od tysiącleci – ludzie są żądni wiedzy dotyczącej swojego losu i przyszłości. Od wieków próbują różnymi sposobami dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości.

Dawniej stosowano wróżenie z gwiazd, poszukiwano odpowiedzi na pytania w świętym dymie. W tym celu rozpalano ogniska a do paleniska dodawano zioła o magicznych właściwościach. W nieco późniejszym okresie odpowiedzi na pytania szukano także w szklanych kulach – specjalizowały się w tym wróżki. Każdy z dawnych przywódców posiadał szamana czy wróża.

Magiczne mikstury, napary…

Druidzi oraz kapłani specjalizowali się w tworzeniu magicznych naparów, których wypicie miało dawać możliwość komunikowania się z duchami i zaglądania w przyszłość. Tajemnicą działania tych naparów były właściwości halucynogenne, które traktowane były jako święte wizje. Na ich podstawie określano, co wydarzy się w najbliższym czasie.

Szamani oraz kapłani często zaglądali również w gwiazdy,. Ich konkretne ułożenie czy też dane zjawiska na niebie były przyczyną zbliżających się klęsk czy dobrych dni – mowa tu głównie o spadających gwiazdach, zaćmieniach księżyca i słońca.

Także stawianie kart było i jest niezwykle popularnym sposobem na poznawanie własnej przyszłości. Niewiele osób jest świadomych, że historia kart tarota sięga późnego średniowiecza. Nieco dalej niż w XV wieku karty tarota podzielono na te do zwykłej gry i na te wykorzystywane w procesie wróżenia. Tym samym pojawiły się także wielkie i małe arkana. Obecnie tarot jest jednym z najpowszechniej stosowanych metod wróżenia. Znajomość kart tarota opiera się przede wszystkim na umiejętności odpowiedniej interpretacji konkretnych ustawień kart. Osoba, dla której tarot jest stawiany może przygotować sobie konkretne pytania.

Share:
https://hexi-dump.org/domowe-biuro-jak-zaaranzowac-miejsce-do-pracy/ https://eltying.com.pl/domowe-biuro-jak-je-urzadzic/ https://adoptastate.org/obowiazkowe-ubezpieczenie-motocykla/