Zdrowie i Uroda

Profesjonalne leczenie endometriozy

Profesjonalne leczenie endometriozy

Endometrioza to choroba dotykająca kobiety w wieku rozrodczym. Polega ona na tym, że komórki endometrium, czyli błony śluzowej macicy, wszczepiają się w inne tkanki znajdujące się w ciele. Leczenie tej choroby jest bardzo trudne, ale nie jest niemożliwe. Placówką, która podejmuje się leczenia tej poważnej choroby jest między innymi wrocławski szpital Medfemina.

Endometrioza jest chorobą, którą leczyć można zarówno farmakologicznie, jak i operacyjnie. W zdecydowanej większości przypadków stosowane są obie metody, co przynosi najlepsze rezultaty. W przypadku leczenia operacyjnego stosowana może być laparoskopia oraz laparotomia. Pierwsza metoda – z uwagi na mniejszą inwazyjność – stosowana jest zdecydowanie częściej.

W szpitalu Medfenina leczeniem endometriozy zajmują się wysokiej klasy specjaliści posiadający bogate doświadczenie i niezbędne przeszkolenie w zakresie posługiwania się laparoskopem. Kobiety, które decydują się skorzystać z leczenia endometriozy w tej placówce mogą być pewne, że trafiają w naprawdę bardzo dobre ręce.

Share:
https://beesafe.pl/wydzial-komunikacji/lancut/ https://defendingwisconsin.org/kask-do-jazdy-konnej-o-czym-warto-pamietac/ https://datoura.org/akcesoria-dla-konia-ktore-okaza-sie-niezbedne/