Ciekawe

Prosta giełda do opanowania

Czy każda osoba byłaby w stanie poradzić sobie z przebywaniem na giełdzie? Oczywiście, że nie. Temat jest skomplikowany. Chyba, że ma się do czynienia z Uni v3. Wielu specjalistów przyznaje, że Uniswap to jedna z najprostszych giełd, którą są w stanie opanować nawet te osoby, jakie nigdy jeszcze z giełdą nie miały do czynienia.

Zdecentralizowana giełda tokenów

Uniswap v3 to zdecentralizowana giełda tokenów jaka została stworzona dla świata Ethereum. Do jej głównych cech należy:

  • prostota w obsłudze,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa,
  • nie ma konieczności zakładania konta,
  • brak weryfikacji, jeżeli ktoś już to konto założy,
  • należy jedynie wypełnić formularz, aby móc w pełni zawierać poszczególne transakcje,
  • tokeny przez cały czas znajdują się w portfelu użytkownika.

Wejście na tą giełdę może nieco przerażać, ale wystarczy poprosić o początkowe wsparcie (np. specjalistów z 10Clouds), aby być pewnym tego, że w końcu będzie można się w tym świecie rozeznać.

Handel na Uniswapie

Tak, dzisiaj można dokonać porównania pomiędzy uniswap v2 vs v3, ale nie o to chodzi. Lepiej wyjaśnić, jak handluje się na tej zdecentralizowanej giełdzie tokenów, jaka cieszy się już teraz sporym zaufaniem. A co to dopiero będzie za parę lat? Użytkowników na pewno będzie przybywać.

Podstawa to zalogowanie się do giełdy przez posiadany portfel Metamask. To właśnie w tym portfelu należy się zalogować. Jest to o tyle bezpieczne, że dzięki temu można zachować bezpieczeństwo tokenów, jakie się tam przechowuje. Po zalogowaniu się do portfela można udać się na giełdę Uniswapa, aby móc dokonywać poszczególnych inwestycji. 

Należy odnaleźć przycisk Connect, który pozwoli na połączenie portfela Metamask z giełdą Uniswapa. Bez tego nie będzie można niczego więcej dokonać. Takiego Connect będzie wymagało tylko pierwsze połączenie. Potem wszystko będzie odbywać się z automatu. 

Potem pozostanie już tylko przejść do wspomnianego wyżej formularza, gdzie będzie trzeba dokonać wyboru odnośnie tokenów, jakimi będzie się handlowac. 

Wiele osób, które bacznie przyglądają się Uniswapowi, powinny wiedzieć, że to właśnie tutaj można dokonywać zakupu po cenie rynkowej. Poszczególne walory są kupowane z liquidity pool, czyli mówiac po polsku z pola płynności, a nie od innych użytkowników. To własnie liquidity pool dostarczana jest przez innych użytkowników. 

Temat wydawać się może skomplikowany, ale w porównaniu do innych, zdecentralizowanych giełd, Uniswap jest naprawdę prosty w obsłudze. Po opanowaniu podstawowych zasad, ze spokojem będzie można dać sobie radę z handlowaniem tutaj.

 

Share:
https://velemental.com/sklep-jezdziecki-skompletuj-zestaw-na-dobry-poczatek/ http://susiemakessupper.com/jakich-bledow-unikac-wybierajac-drzwi-tarasowe/ https://e-gardenmeble.pl/okna-w-okleinie-drewnopodobnej-warto/