Prosto znaczy lepiej!

Minimalistyczny styl szturmem podbił światowe rynki. Umiłowanie prostoty zdominowało naszą codzienność w niemal wszystkich jej sferach, począwszy od stylu życia, na  ubiorze i wystroju wnętrz kończąc. Mimo tego, że minimalizm w wielkim stylu wkroczył do designu już jakiś czas temu, to nic nie wskazuje na to, żeby tendencja miała ulec zmianie. Wręcz przeciwnie – każdy kolejny sezon odsłania nową twarz nowoczesnej stylistyki. Jak w oparciu o  światowe trendy zaaranżować modne wnętrze? Sprawdź!

Wolna przestrzeń dla Twojej wygody

Nadrzędną cechą stylu minimalistycznego jest wszechobecna prostota. Architekci dążą do zredukowania zbędnych elementów na rzecz osiągnięcia maksymalnej czystości formy. Jasna kolorystyka dodatkowo potęguje wrażenie klarowności układu i przejrzystości pomieszczeń. Kolejną ważną cechą stylu jest użyteczność. Próżno szukać tutaj misternych dekorów i niepraktycznych dodatków zbierających kurz. Jakie meble sprawdzą się najlepiej w minimalistycznym salonie? Z pewnością praktyczne i dopracowane do perfekcji pod kątem estetycznym. Meble RTV o niemal lustrzanym połysku i eleganckie sofy to pożądany duet w salonowej aranżacji. W kuchni warto wybrać meble o gładkich frontach lakierowanych na wysoki połysk. Miejsce spożywania posiłków tworzy przeważnie wysoki blat i kilka hokerów.  Stoły rozkładane,  wielofunkcyjne, innowacyjne meble, gładkie powierzchnie łatwe w myciu i wygodne fotele to podstawa każdego, minimalistycznego wnętrza!

Minimalizm ocieplony

Obecnie odchodzi się od zimnych wnętrz sprawiających wrażenie sterylności. Coraz częściej w minimalistycznych wnętrzach znajdują miejsce naturalne materiały takie jak drewno (szczególnie to jasne, z widocznym układem słojów i naturalną strukturą), kamień oraz glina. Przytulności wnętrzu dodają narzuty z futer, subtelne lampiony i żywe kwiaty.

Share: