Ciekawe

Remont domu – jak poradzić sobie bez architekta wnętrz?

Planując remont, najlepszym i najbardziej sprawdzonym sposobem na uzyskanie wymarzonego efektu jest skorzystanie z usług profesjonalisty – architekta wnętrz. Co jednak zrobić, jeżeli chcemy zaoszczędzić na jego usługach? Jak przygotować się do odświeżenia pomieszczeń i wymiany wyposażenia domu – jak własnymi siłami poprowadzić ten proces do szczęśliwego końca?

Po pierwsze – nie szkodzić

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do bardzo wielu źródeł i pomocy, które ułatwią nam remont i zagwarantują pewność, że efekt nie odbiegnie od oczekiwanego. Dlatego najważniejszą kwestią staje się całościowy ogląd, korzystanie z inspiracji i wskrzeszanie ich do życia za pomocą komputerów. Unikajmy raczej pochopnego działania w stylu: „Bardzo spodobała mi się ta kanapa, więc kupię ją już teraz, a nad resztą zastanowię się potem”. Znacznie bezpieczniejsze będzie przemyślenie najpierw wszystkich wyborów odnośnie wyposażenia domu – nawet bazując na jednym obiekcie, który nas zainspirował.

Inspirujmy się

Jak zatem to zrobić? Przede wszystkim – przeglądajmy inspiracje! Możemy być pewni, że efekt, który pragniemy uzyskać ktoś już kiedyś wprowadził w życie. W poszukiwaniach genialnym narzędziem staje się internet i strony typu Pinterest oraz branżowe magazyny, w których oprócz tego znajdziemy przydatne wskazówki. Zwróćmy również uwagę na to, że wyposażenie domu może zyskać zupełnie różny charakter będąc odmiennie zestawiane ze sobą – prosta kanapa zupełnie inaczej wygląda stojąc obok historyzującej komody niż w połączeniu z modnymi, nowoczesnymi lampami na metalowej siatce. Często dzięki temu okazuje się, że mebel, który planowaliśmy wyrzucić możemy świetnie zaaranżować.

Łączmy elementy

Następnym krokiem powinno stać się wyszukiwanie konkretnych elementów i próby zestawiania ich ze sobą. Przeglądajmy zatem katalogi producentów, odwiedzajmy targi firm, wstępujmy do sklepów, aby zobaczyć je na żywo. To da nam szeroki ogląd, pozwoli zorientować się w cenach i dzięki temu wybrać najlepszą ofertę. Korzystajmy z ułatwień, jakie daje nam technologia – często meble, które planujemy kupić zestawić można w programie komputerowym, dodając odpowiednie kolory ścian i stolarkę okienno-drzwiową. Dzięki temu zobaczymy efekt na własne oczy jeszcze zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, co w pewien sposób zastąpi nam usługi architekta. Często może okazać się, że naszej wyobraźni jednak nie do końca można ufać i wyposażenie domu, które wybraliśmy nie do końca do siebie pasuje. Znacznie lepiej przekonać się o tym zawczasu posiadając jeszcze wszystkie pieniądze na koncie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie barokko.pl/pol_n_Dom-174.html

Share:
Klasyczne meble łazienkowe Trendy kuchnie Meble w stylu angielskim