Spodnie dla puszystych – jak kupować?

W Polsce przez długi czas problemem było kupienie spodni w nietypowych, dużych rozmiarach. Panie o rozmiarach XXL i więcej miały problem ze znalezieniem rozmiaru dla siebie.

Wiele z nich było zmuszanych do kupowania ubrań w sklepach zagranicznych, co przekładało się przede wszystkim na ich cenę. Obecnie problem ten na szczęście został rozwiązany: coraz więcej jest sklepów dedykowanych przede wszystkim dla pań i panów o rozmiarach XXL i więcej. Sklepy tego typu dostępne są stacjonarnie, jak również w sieci. Kupowanie przez internet jest też świetnym sposobem na większy wybór oraz … ominięcie wstydu. Dla wielu pań bowiem kupno ubrań w rozmiarach XXL dalej jest dużym problemem.

Jak kupować spodnie dla puszystych? Spodnie to produkt uniwersalny: doskonale pasują zarówno do eleganckich bluzek czy też do stroju bardziej casualowego. Spodnie mogą byś wykonane z klasycznego jeansu, ale również z materiałów takich jak bawełna, len czy inne. Kupując konkretny model warto zwrócić uwagę na skład materiałowy. Będzie to informacją dla nas, jak spodnie zachowają się w praniu oraz czy możemy liczyć się z tym, iż rozciągną się podczas użytkowania.

Kupując spodnie, warto zapoznać się z rozmiarówką konkretnego producenta. Zazwyczaj rozmiarówki podane są w osobnych zakładkach. Podane są w nich rozmiary spodni, bluzek czy bielizny. Rozmiarówki mogą różnić się pomiędzy konkretnymi producentami.

Spodnie dla puszystych – kolor i tekstura są ważne!

Wybierając konkretny model spodni niezwykle ważne jest, aby dopasować również ich krój oraz teksturę. Krój jest istotny! Panie o szerszych biodrach z pewnością powinny wybierać spodnie o podwyższonym stanie. Dzięki temu możliwe stanie się skuteczne ukrycie niedoskonałości figury. Panie o krótkich, masywnych nogach z pewnością powinny szukać spodni lekko rozszerzanych, które skutecznie wydłużą optycznie nogi. Warto również unikać długości ¾ czy ⅞ , które również niezwykle niekorzystni skracają nogi.

Co z deseniami? Spodnie dla puszystych zdecydowanie powinny być pozbawione deseni. Wszelkie desenie, takie jak kratka, jodełka czy paski optycznie poszerzają nogi. Warto więc wybierać gładkie materiały, pozbawione dodatkowych ozdób. Spodnie mogą posiadać inne ozdoby w formie dodatkowych zamków czy suwaków, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również dodatkowe guziki. Spodnie warto urozmaicić paskiem, oczywiście dobranym kolorystycznie do reszty stroju.

Share: