Dom i Wnętrze

Spotkania w gronie znajomych w ogrodzie!

Ogród czy taras to idealne miejsce do organizowania spotkań w gronie przyjaciół, bliskich. Warto zastanowić się, jak zorganizować przestrzeń w naszym ogrodzie, by była ona funkcjonalna i komfortowa dla nas i dla naszych gości. Jakie elementy będą niezbędne? O jakich detalach koniecznie musimy pamiętać? Z czego możemy zrezygnować? Oto kilka wskazówek!

W ogrodzie najczęściej pragniemy mieć miejsce na rabaty, niewielkie chodniczki, piękną trawę, ale i miejsce na ustawienie mebli ogrodowych. Warto pamiętać o odpowiednim odgrodzeniu i przygotowaniu gruntu pod każde z tych miejsc. Najbardziej problematyczne może okazać się miejsce dla gości, gdyż pod meblami powinien znajdować się stabilny grunt. W tym celu możemy wykorzystać kostkę brukową lub też mrozoodporne kafle, których czyszczenie nie będzie dla nas problematyczne.

Pragnąc posiadać piękny trawnik warto sięgnąć po rozwiązanie stosowane od kilku lat w Polsce – po rolki trawy. Są one niezwykle wygodne w użyciu: wystarczy rozwiną je jedna obok drugiej i regularnie podlewać, zgodnie z zaleceniami producenta.

Kamień ogrodowy marki GNEJSY

Kamień ogrodowy marki GNEJSY

Jeśli zależy ci na wyjatkowym detalu, który z pewnością przykuje oko wszystkich gości, warto rozważyć kryszywa ozdobne lub kamień naturalny. Tak dobrana ozdoba z pewnością dopełni całą ogrodową aranżację!

Meble ogrodowe

Ważnym elementem wyposażenia ogrodu są oczywiście meble ogrodowe – znajdziemy je w sklepach budowlanych, ogrodniczych, również u topowych producentów. Które z oferowanych modeli okażą się najlepsze? Warto szukać mebli wykonanych z technorattanu – jest to tworzywo syntetyczne, wykonane jako zamiennik naturalnego rattanu. Technorattan jest materiałem odpornym na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Technorattan dostępny jest w szerokiej palecie kolorów, przez co każdy z kupujących z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Drugim wartym zainteresowania tworzywem jest aluminium. Jest ono niezwykle lekkie, przez co podnoszenie takich mebli nie sprawia żadnego problemu.

Źródło: gardenspace.pl.

Share:
http://artfolkgallery.org/sklep-jezdziecki-kask-do-jazdy-konnej/ https://beesafe.pl/wydzial-komunikacji/lancut/ https://gla-missions.org/iso-13485-przykladowe-wymagania/