Ciekawe

Sprawdź, jak z malucha zrobić sportowca

Dzieci szczególnie małe, mają energii jak przysłowiowa beczka prochu. Jeśli maluch ma temperament jak iskra, warto zafundować mu zajęcia eksplorujące jego zapał. Bezczynność powoduje frustrację. W przypadku, gdy młody człowiek ma mniej wybuchowe usposobienie, aktywność fizyczna zaktywizuje go i wzmocni pewność siebie.

Kiedy zacząć?


W okresie zimowym najlepszym sportem są narty dla dzieci. Już z czterolatkiem można rozpocząć regularne ćwiczenia sportowe. Pomaga w tym wydatnie przygotowanie przedszkolne. Dzieci potrafią słuchać i wykonywać wszystkie polecenia. Na nartach dla dzieci czas płynie inaczej, a nauka jest przyjemnością i świetną zabawą. Dzieci, które skończą trzeci rok życia, są już na tyle silne, by podołać dłuższemu wysiłkowi. Narty dla dzieci w wieku około dwóch lat mogą służyć głównie w celu obycia się ze sprzętem. Właściwą naukę lepiej odłożyć za rok.

Krok przed


Dzieci są w ruchu, więc nie można ich ubrać zbyt grubo, by się nie przegrzały. Przed zajęciami należy przygotować właściwy strój. Poczynając od bielizny. Najlepiej w wersji „oddychającej”. Obowiązkowo czapka, szalik i nieprzemakające rękawice. Wszystkiego podwójnie. Spodnie z podwyższonym stanem i na szelkach. Dzieci zafundują sobie wiele wywrotek. Lepiej, żeby śnieg nie dostał się pod ubranie. Kurtka z dużym kapturem, który nie krępuje ruchów. Projekty nowoczesnych kurtek na narty dla dzieci, przewidują zastosowanie pasa antyśniegowego, uniemożliwiającego dostanie się śniegu głębiej, pod ubranie.

ABC wybierania sprzętu


Narty dla dzieci nie muszą być nowe, jeśli od razu ma to być własny sprzęt. Optymalnym rozwiązaniem na początek jest wypożyczenie nart. Poleca się, dla adeptów sztuki narciarskiej, narty carvingowe. Łatwiej na nich wykonywać skręty i w ogóle manewrować. Buty w wypożyczalniach bywają dość wyeksploatowane, więc lepiej zakupić i mieć własne, dopasowane do nogi i właściwie ją trzymające.

Uwaga!
Buty należy mierzyć w skarpetach, których później używa się na stoku.

Nie należy planować zakupu kijków, gdyż instruktorzy odradzają stosowanie ich w początkowej fazie nauki.

Indywidualnie, czy zbiorowo?


Pierwsze kroki dobrze stawiać pod fachowym okiem instruktora. Maluch uniknie najczęściej popełnianych błędów, których późniejsze pozbycie się jest uciążliwe. Dalej nauka może być kontynuowana w grupie. Narty, dzieci mogącym porównać się z rówieśnikami sprawiają więcej radości i szybciej postępuje nauka. Dzieci co prawda muszą czekać na swoją kolejkę, ale za to mogą obserwować innych i w ten sposób nabywać wiedzę.

Sprawdź ofertę sklepu AgaSport – narty dla dzieci

Share: