Zdrowie i Uroda

Stroje bikini. Skąd ich popularność i nazwa?

Powszechnie przyjęło się, iż nazwa “bikini” wzięła się od nazwy atolu wysp o tej samej nazwie, leżących w archipelagu Wysp Marshalla. Atol ten był wykorzystywany przez amerykańskie siły wojskowe do przeprowadzania prób atomowych.

Bikini, jako skąpy strój kąpielowy, został zaprezentowany po raz pierwszy w latach 40. XX wieku. Nawiązanie do atomowego atolu nie było przypadkowe. Nazwa ta miała tłumaczyć piorunujące wrażenie, jakie robił ten skąpy kostium w czasach, kiedy odsłanianie ciała nie było powszechne. Popularność bikini zaczęła stopniowo rosnąć, aby swój punkt kulminacyjny osiągnąć w latach 60. Bikini chętnie wykorzystywane było przez gwiazdy kina tamtych lat.

Obecnie stroje bikini dostępne są w różnorodnych formach oraz fasonach – model ten udoskonalono, przez co właściwie wszystkie kobiety mogą poczuć się na plaży jak gwiazdy. Stroje bikini oferują nie tylko klasyczne firmy ze strojami kąpielowymi, ale również liczne marki odzieżowe, uzupełniające w ten sposób swoją letnią ofertę dla pań.

Czy stroje bikini mogą tuszować niedoskonałości urody?

Wiele osób jest zdania, iż tak skąpy strój jak bikini powinien być noszony wyłącznie przez panie szczupłe, o nienagannej sylwetce. Prawdą jest jednak fakt, iż obecnie stroje bikini posiadają wiele dodatkowych elementów, które skutecznie mogą zatuszować np. zbyt szerokie biodra czy też niewielki biust. Jakie to elementy? W przypadku pań poszukujących staników subtelnie powiększających biust z pewnością będą to poduszeczki push-up, wszyte na stałe. Panie o niewielkim biuście mogą również poszukać staników o nietuzinkowych wzorach czy też z dodatkowymi falbanami.

Panie o szerszych biodrach powinny szukać bikini o dole w kształcie szortów. Takie mocno zabudowane figi pozwolą czuć się znacznie bardziej komfortowo na plaży. W przypadku szerszych bioder warto też pamiętać o wyborze dołu bez zdobień, wykonanego z gładkiego materiału.

Stroje bikini w najnowszych trendach

Bikini co roku wraca na wybiegi i stanowi jeden z podstawowych strojów wykorzystywanych na plaży. Czego mogą dotyczyć zmieniające się trendy? Z pewnością kształtu stanika oraz fig, kolorów, wzorów, a nawet wykorzystywanych materiałów. Stroje bikini mogą być wiązane troczkami, ale i stanowić zszyte ze sobą kawałki materiałów. Staniki mogą być wiązane na szyi lub spinane na plecach klamerką. Wybór konkretnego modelu może więc okazać się naprawdę trudny!

Share: