Dom i Wnętrze

Szafa dla dziecka – jak wybrać?

Szafy w pokojach dziecięcych są niezbędnym elementem wyposażenia pomieszczenia. Bez względu na wiek dziecka szafa dziecięca pozwoli nie tylko na przechowywanie ubrań, ale i niezbędnych przedmiotów takich jak zabawki czy inne.

Szafa dziecięca powinna być wykonana z trwałych materiałów, a w przypadku ustawienia jej w pokoju dziecka raczkującego czy uczącego się stawiać pierwsze kroki: nie powinna posiadać ostrych krawędzi na wysokości wzrostu dziecka. Jeśli szafa ma być wyłącznie do użytku rodzica powinna posiadać zabezpieczenia, aby dziecko nie mogło samodzielnie jej otworzyć.

 

Jak sprawić, aby szafa była przyjazna dziecku?

Szafa dedykowana do użytku dziecka powinna być dostosowana do jego potrzeb. Najistotniejsze przedmioty w niej przechowywane powinny znajdować się w zasięgu ręki dziecka. Oznacza to, że codzienne ubrania nie mogą znajdować się na wyższych półkach. Oczywiście rodzice mogą zadecydować o kupnie specjalnego podnóżka, które pozwoli dziecku na sięganie wyżej, jednak jest to opcja ryzykowna, grożąca upadkiem i skaleczeniem. Aby szafa była dopasowana do oczekiwań dzieci warto samodzielnie zaprojektować jej wnętrze. Na dole powinny znajdować się półki, schowki i szuflady.

Share:
http://humpday.com.pl/jazda-konna-sport-ktory-rozwija/ https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ https://livingspacestudio.pl/odwiedzamy-sklep-jezdziecki-stroj-dla-dziecka/