Wybudowanie własnego domu to niewątpliwie inwestycja naszego życia. Dawniej domy budowano przez kilka czy nawet kilkanaście lat – dzisiaj ten czas znacząco się skrócił, a to za sprawą dostępności materiałów budowalnych, jak również możliwości wynajęcia ekip, które zajmą się budową. Czy dom murowany to jednak dalej opcja? A może warto rozważyć dom wprost od dewelopera?

Gotowy dom – wygoda, ale i koszty!

Kupno gotowego domu od dewelopera wydaje się być idealną opcją: po prostu wchodzimy, malujemy, urządzamy po swojemu. Musimy mieć jednak świadomość, że ta prostota ma swoją cenę i to czasami bardzo wysoką. Decydując się na dom od dewelopera musimy uwzględnić, że najczęściej buduje on na atrakcyjnych działkach blisko miasta lub też w ciekawych dzielnicach. Płacimy nie tyko za dom, ale również za działkę! Kolejne koszty to oczywiście wykończenie domu oraz jego urządzenie. Szacuje się, że finalnie może być to suma nawet 800 tysięcy złotych!

Dom z drewna – ciekawa alternatywa nie tylko dla ekologów!

Domy drewniane szkieletowe nie są w Polsce nowością, jednak dopiero od kilku lat widać ich duże zagęszczenie w polskiej przestrzeni architektonicznej. Tanie domy całoroczne budowane z drewna posiadają klasyczne fundamenty, a ich ściany tworzone są z gotowych elementów i prefabrykatów. Firmy zajmujące się budową domów drewnianych przekonują, że dom taki to nie tylko doskonała inwestycja, ale i gwarancja, że będziemy mieszkać komfortowo.

Wśród wielu zalet domów szkieletowych przede wszystkim warto wymienić szybkość ich budowy. Dom drewniany w stanie surowym zamkniętym oddawany jest w ręce właściciela po 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim gotowe są po 8 miesiącach. Zaskakuje również cena – szacuje się, że jest ona niższa od ceny klasycznego domu murowanego o 35%.

Share:
https://gayer.com.pl https://malopolskaubezpieczenia.pl https://qlime-project.org