Transport produktów spożywczych za granicę

Transport produktów spożywczych pomiędzy krajami europejskimi najczęściej odbywa się drogą lądową. Pomimo, iż do transportu świeżych produktów używa się najczęściej dużych samochodów z naczepami, transport samochodami do 3,5 tony jest również chętnie wykorzystywany.

Wiele firm transportowych zastrzega sobie prawo do posiadania tego rodzaju samochodów (transportery do 3,5 tony) właśnie w celu przewożenia niewielkich ilości warzyw czy owoców. Transport 3,5 tony Niemcy stosowany jest zazwyczaj do transportowania owoców sezonowych, kiedy istotna jest szybkość przewozu oraz świeżość produktu. Za samochodami do 3,5 tony przemawiają argumenty możliwości wjechania do centrum miasta, jak również znaczne ułatwienia w poruszaniu się.

Transport 3,5 tony Niemcy: zabezpieczenie produktów podczas transportu

Przyjęło się, iż transportowanie owoców nie wymaga specjalistycznych samochodów-chłodni, jednak na specjalne życzenie można je wykorzystywać przy dłuższych trasach. Samochody takie posiadają specjalistyczną budowę, która utrzymuje niską temperaturę we wnętrzu ładowni samochodu. W przypadku samochodów transportowych do 3,5 tony nie ma konieczności specjalistycznych zabezpieczeń produktów spożywczych. Najczęściej podróżują one w skrzynkach ustawionych na paletach lub też skrzynki położone są bezpośrednio na podłodze ładowni. Skrzynki posiadają budowę umożliwiającą układanie ich jedna na drugiej.

Przewóz butelek szklanych

Wielokrotnie zdarza się, iż w obrębie naszego kraju przewożone są produkty świeże, jednodniowe. Tematyka ta dotyczy najbardziej soków naturalnych, przygotowywanych bez środków konserwujących. Szklane butelki przewożone są niewielkimi transporterami do 3,5 tony, co umożliwia znacznie szybsze i sprawniejsze dostarczenie produktów do konkretnych punktów, nierzadko bezpośredniego odbiorcy (sklepów, szkół). Zastosowanie niewielkiego wozu dostawczego jest niezwykle zasadne – poruszanie się nim w przestrzeni miejskiej jest prostsze i dozwolone przez prawo (w wielu miastach poruszanie się “tirów” w obrębie miasta jest zabronione). Butelki szklane przewożone są w specjalistycznych skrzynkach, posiadających swoiste “kieszenie”. Pozwalają one na wsparcie butelki z każdej strony do określonej wysokości. Skrzynki na butelki również ustawiane są jedna na drugiej. Ważne jest ich ścisłe ułożenie, aby skrzynki nie miały możliwości przesuwania się.

 

Czytaj więcej: transport-eurotrans.pl

Share: