Twój idealny kącik do pracy

Nie od dziś wiadomo, że to w jakich warunkach pracujemy ma olbrzymi wpływ na naszą produktywność. Jak więc urządzić idealny kącik do pracy w domu?

Przeproś się z biurkiem

Pracujesz z laptopem na kolanach, zwijając się na kanapie albo w fotelu? Najwyższy czas to zmienić. Jeśli usiądziesz prosto przy biurku twoja produktywność od razu się zwiększy, bo taka pozycja działa mobilizująco. Ale uwaga – pod warunkiem, że dobierzesz biurko, które rzeczywiście jest dopasowane do twoich potrzeb. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając biurka do domu?

Z dobrym biurkiem jest trochę jak z ubraniami, trzeba je przymierzyć. W końcu ty najlepiej wiesz, ile dokładnie miejsca potrzebujesz, ale istnieje kilka zasad, których warto się trzymać. Jeśli pracujemy przy komputerze (kto w dzisiejszych czasach nie pracuje?), biurko musi nam gwarantować podparcie dla nadgarstków. Nie warto także kupować biurek, które mają pod blatem, w miejscu, w którym trzymamy nogi, półkę. To tylko złudna zaleta – niby mamy więcej przestrzeni do przechowywania (w słabo dostępnym miejscu, warto dodać), ale zabieramy miejsce przeznaczone dla nóg. Na dłuższą metę to nie będzie wygodna pozycja.

Zadbaj o porządek

Jasne, czasem wydaje się, że trzeba mieć dosłownie wszystko pod ręką. Niestety, nie sprzyja to naszej produktywności. Nadmiar papierów, bibelotów i wszelkich przydasiów może dekoncentrować i w efekcie przeszkadzać w wydajnej pracy.

A jeśli już koniecznie chcemy mieć wszystko pod ręką, zainwestujmy w pudełka, segregatory i gazetowniki. Pomogą ogarnąć przestrzenny chaos i wprowadzą odrobinę ładu, a równocześnie wszystkie potrzebne rzeczy wciąż będziemy mieli na wyciągnięcie dłoni.

Odrobina zieleni

Lepszą atmosferę w naszym kąciku do pracy można zaprowadzić, ustawiając w pobliżu chociaż jednego kwiatka. Przestrzeń od razu nabierze życia!

Nie zapomnij o oświetleniu

Bez odpowiedniego światła nie ma co pracować. Nie tylko zniszczymy nasz wzrok i zmęczymy oczy, ale także nasza wydajność spadnie. Najlepiej zainwestować w lampę z regulowanym stopniem natężenia i kątem padania światła.

A na koniec najważniejsza rada: przestrzeń do pracy urządzaj pod siebie. To w końcu ty będziesz z niej korzystać.

Share: