Dom i Wnętrze

Urządzamy nowoczesną i wygodną kuchnię

Urządzając kuchnię powinniśmy tak ją zagospodarować, aby pracowało nam się sprawnie. Jak zostaną w niej ustawione meble kuchenne zależy od tego, jaka jest wielkość kuchni i jej kształt. Ale na sprawną i przyjemną pracę w kuchni wpływają także jeszcze inne elementy.

 

Jak ustawić meble kuchenne?

Meble kuchenne – w zależności od szerokości pomieszczenia – możemy ustawić tak, aby utworzyły ciąg w linii prostej, ale mogą one też stanąć w dwóch równoległych lub prostopadłych do siebie rzędach. Możemy też wybrać układ zabudowy w kształcie litery U – to układ z wyspą albo półwyspem. Jeśli tylko metraż kuchni na to pozwala, na pewno warto wstawić do niej stół. Przyda się on nie tylko do pracy, ale także do jedzenia. Kącik do jedzenia można wygospodarować nawet w najmniejszej kuchni – na zakończeniu blatu kuchennego albo na półwyspie. Z uwagi na wysokość typowych szafek (mają wysokość od 85 do 90 centymetrów) w takim kąciku jadalnym ustawiamy krzesła barowe. W sporej kuchni zmieści się stół nawet dla 4 osób.

 

Jak dobrze oświetlić kuchnię?

W kuchni potrzebujemy kilku rodzajów oświetlenia. Potrzebne jest oczywiście oświetlenie ogólne, które równomiernie rozjaśni całe pomieszczenie. Ale musimy zadbać również o dobre oświetlenie przestrzeni roboczej. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie opraw halogenowych od spodu górnych szafek. Aby nasz wzrok się nie męczył, gdy będziemy przygotowywać posiłki, oprawy te montujemy co 60 centymetrów. Jeżeli kuchnia jest miejscem, w którym jemy posiłki, osobne źródło światła montujemy również nad stołem. Umieszczając oprawę nad stołem pamiętajmy, aby zainstalować ją tak, aby nikomu z osób siedzących przy stole nie świeciła w twarz. Coraz częściej stosujemy także oświetlenie dekoracyjne. Pod półkami i w witrynach możemy zamontować energooszczędne taśmy LED.

Share:
https://pmcrockland.com/przeszklenie-eclaz-sposob-na-lepsze-zycie/ https://lashplicity.com/ac-dodatkowe-ubezpieczenie-motocykla/ https://livingspacestudio.pl/slodkosci-na-stolach-czy-musimy-na-nie-uwazac/