Turystyka

Wakacje dla zdrowia i urody.

Co rok, na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu letniego, zaczynamy zastanawiać się, gdzie spędzić wakacje. Wielu z nas decyduje się na wyjazd nad Bałtyk, o czym świadczy niezmienne przepełnienie hoteli nad morzem i tłok na plażach. Jakie korzyści płyną dla nas z nadmorskich wakacji?

Jod

Jod jest pierwiastkiem, którego próżno szukać z dala od morza, a jego obecność jest niezmiernie ważna dla prawidłowego działania naszej tarczycy, układu hormonalnego i całego organizmu.
Jod pomaga także naszym ciałom pozbyć się toksyn, co jest szczególnie istotne dla osób zamieszkujących duże miasta, dzieci i osób o wątłym zdrowiu.
To właśnie obecność jodu sprawia, że hotele nad morzem wyrastają jak grzyby po deszczu, a ich właściciele nie narzekają na brak zajęcia.

Morska bryza

Czyli drobinki bogatej w minerały wody morskiej, unoszącej się w powietrzu, pozwolą każdemu wreszcie odetchnąć pełną piersią. Jest to doświadczenie szczególnie niezwykłe dla tych z nas, którzy na co dzień mieszkają w zatłoczonych, pełnych samochodów, miastach. Morska bryza oczyszcza drogi oddechowe, przynosząc ulgę w dolegliwościach takich jak astma czy nawracające infekcje układu oddechowego.
Nadmorskie powietrze świetnie dotlenia organizm, poprawiając krążenie i regulując ciśnienie krwi, a to gwarantuje nam doskonałe samopoczucie przez cały urlop.

Piasek

Aby odczuć jak największe korzyści dla naszego zdrowia i urody, warto wybrać hotel nad morzem, który znajduje się w jak najmniejszej odległości od plaży. Taka lokalizacja da nam mnóstwo okazji do zażywania spacerów i kąpieli. Jeśli natomiast będziemy musieli przejść kilka kilometrów do plaży, po kilku dniach pobytu może nam zabraknąć zapału.
Każdy, kto czuje się notorycznie zmęczony, spięty, cierpi na bóle mięśni, powinien skorzystać z nadmorskiego wypoczynku. Już sam spacer po piasku ma działanie rozluźniające, terapeutyczne. Delikatnie masując nasze stopy, piasek pozwala się rozluźnić całemu ciału i zapomnieć o stresie dnia codziennego. W słoneczny dzień gorący piasek dodatkowo przyspieszy nasz metabolizm i krążenie krwi, usprawniajac tym samym usuwanie toksyn z naszych organizmów.

Woda

Regularne kąpiele w morzu poprawiają krążenie krwi, dzięki czemu niwelują niebepieczeństwo powstawania zakrzepów i mają korzystny wpływ na pracę serca.
Kąpiele w morzu korzystnie wpłyną na naszą urodę, ujędrnią skórę i usuną cellulit, nasze ciało będzie wypoczęte a skóra jędrna i sprężysta.
Łagodne morskie fale także doskonale wymasują i przyniosą ulgę spiętym mięśniom całego ciała. Wystarczy położyć się w płytkiej wodzie aby doświadczyć jej leczniczego działania – wcale nie musimy być dobrymi pływakami.
Rzecz jasna, hotele nad morzem, oferujące letnikom kwatery, posiadają często w swojej ofercie różnego rodzaju masaże czy zabiegi lecznicze. Nie musimy jednak z nich korzystać, skoro sama porzechadzka brzegiem morza pozwoli na osiągnięcie tego samego efektu.

Nie musimy więc być bajecznie bogaci ani wynajmować najdroższego hotelu nad morzem, aby spędzić niezapomniane wakacje, z których wrócimy wypoczęci i pełni pozytywnej energii.

Share: