Wakacje Twojego życia – wybierz się do prawdziwego raju!

Wakacje to czas, w którym pragniemy zregenerować siły, odpocząć i cieszyć się wspaniałą przyrodą wokół nas. Niezwykle ważne jest, aby wybór destynacji wakacyjnej był odpowiednio przemyślany.

O najpopularniejszych destynacjach dowiemy się w biurach podróży: od wielu lat triumfy święcą kraje europejskie, takie jak Chorwacja, Bułgaria, Włochy, Grecja czy Francja. Są to destynacje niezwykle zróżnicowane pod względem cenowym, dlatego każdy z turystów znajdzie coś dla siebie.

A może egzotyka?

Co jednak, kiedy nie chcemy odpoczywać na zatłoczonych plażach pełnych naszych rodaków? Z pewnością wyjściem z tej sytuacji będzie wybranie destynacji nieco dalszej, egzotycznej. Od kilku lat rosnącą popularnością cieszą się przepiękne Seszele. Jest to państwo wyspiarskie, położone na Oceanie Indyjskim, w odległości ok. 1600 km od wybrzeży Afryki. Seszele przyciągają nie tylko rajskim krajobrazem, ale i doskonale zorganizowaną bazą noclegową dla turystów z całego świata. Jeśli pragniemy poznać, czym jest prawdziwy raj Seszele z pewnością okażą się doskonałym wyborem.

Egzotyka w najlepszym wydaniu!

Seszele składają się z ponad 100 wysp, z których tylko ok. 33 są zamieszkane. Największa wyspa wraz ze stolicą to Mahe. To właśnie tam lądują samoloty międzynarodowych linii lotniczych, dowożąc turystów z całego świata.

Co sprawia, iż Seszele to prawdziwy raj na ziemi? Z pewnością rajska przyroda oraz nieskazitelnie czyste plaże. Jeśli więc marzymy o wypoczynku pod palmami na białym piasku, to właśnie Seszele okażą się najlepszym miejscem.

Seszele to kraj wyspiarski, dlatego też warto przede wszystkim zaznajomić się z tutejszą kulturą i regionalnymi przysmakami. Kuchnia tego kraju to przede wszystkim wspaniałe owoce morza, podawane na dziesiątki sposobów. Kuchnia Seszeli składa się również z wielu egzotycznych owoców, które podawane są do każdego posiłku. Jest w czym wybierać! Dla osób nieposzukujących smakowych doznań lokalne hotel przygotowały klasyczne, kontynentalne jedzenie składające się ze znanych i lubianych produktów.

Aktywność na Seszelach!

Osoby poszukujące aktywnego wypoczynku nie powinny nudzić się na tych rajskich wyspach. Poza zwiedzaniem sąsiednich wysp przy pomocy wynajętych stateczków turyści mogą korzystać z szerokiej oferty sportów wodnych:   kajaki, katamarany, pływanie wynajętymi łodziami, windsufing, kitesurfing i wiele innych. Chętnie wybieraną atrakcją tutaj jest nurkowanie pośród pięknych raf koralowych. Osoby pragnące lepiej poznać wyspę z pewnością chętnie skorzystają z możliwości zwiedzania wyspy na piechotę. Codzienny trekking może być cudowną alternatywą dla błogiego lenistwa na plaży.

Share: