Coraz więcej polskich turystów decyduje się na wykorzystanie ofert biur podróży i zafundowanie sobie wakacji swojego życia. Najbardziej pożądanymi są urlopy w tropikach – kojarzone przede wszystkim z piękną plażą, palmami oraz piękną pogodą (której czasami brak nad polskim morzem). Jaki kierunek obrać?

Dominikana – warta grzechu!

Dominikana zdobywa coraz większe uznanie w oczach polskich turystów. Nie ma dla nich znaczenia odległość – a ta jest niemała. Dominikana leży na Morzu Karaibskim i jest obok Kuby drugim największym państwem tego obszaru. Na terenie wyspy, na której leży Dominikana położone jest także inne państwo: Haiti. To jednak ta pierwsza kraina cieszy się większym uznaniem. Powodów jest wiele – doskonale zorganizowana baza turystyczna, bogata oferta dla osób aktywnych, wspaniała kuchnia, niezapomniane widoki.

Przygotowując się do wyjazdu na Dominikanę, warto zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku chcemy uskutecznić. Jeśli pragniemy wylegiwać się na leżaku – nic prostszego. Do naszej dyspozycji są wspaniałe plaże, jak i bezpieczne baseny hotelowe, pilnowane dodatkowo przez wykwalifikowanych ratowników. W przypadku osób oczekujących aktywnego urlopu mogą oni liczyć na szeroki wachlarz atrakcji. Dominikana jest niezwykle zróżnicowaną pod względem geologicznym wyspą. Są tu zarówno niziny jak i tereny górskie – to idealne miejsce do uprawiania trekkingu czy jazdy na rowerze górskim. Dodatkowo dzikie okolice można zwiedzać nie tylko samochodem, ale także w siodle.

Oczywiście warto także skorzystać tu z możliwości jakie daje bliskość czystych i spokojnych wód Morza Karaibskiego. Turyści mogą żeglować, pływać na niewielkich łodziach wiosłowych, korzystać z ofert wycieczek na sąsiednie wyspy, ale także uczestniczyć w kursach nurkowania. Szczególnie te ostatnie cieszą się niezwykłą popularnością – nurkowanie z butlą czy z maską daje szansę na poznanie dna morskiego, które w tych okolicach jest wyjątkowo piękne. Flora i fauna podmorskiego świata zaskakuje tu nie tylko kolorami, ale i kształtami.

A po godzinach?

Po aktywnym dniu każdemu należy się chwila na wytchnienie. Turyści powinno skorzystać przede wszystkim z ofert licznych restauracji serwujących lokalne przysmaki, w tym egzotyczne owoce. Z pewnością na Dominikanie uda nam się skosztować potraw, których nigdy nie zobaczymy w Polsce. To prawdziwa gratka dla smakoszy!

Goście wyspy mogą także liczyć na bliższe poznanie kultury jej mieszkańców. W tym celu są oni zapraszani do występów lokalnych grup tanecznych oraz na zakupy na targi, gdzie króluje rękodzieło.

Share: