Turystyka

Wczasy w tropikach – jaki kierunek wybrać?

Obecnie trendy wycieczkowe w okresie wakacyjnym mocno się zmieniają. W biurach podróży głośno mówi się o zmianę preferencji klientów, co ma związek przede wszystkim z niepewną sytuacją polityczną w krajach chętnie do tej pory wybieranych. Niepewne nastroje polityczne i społeczne w krajach takich jak Egipt czy Turcja sprawiają, że kierunki te są coraz rzadziej wybierane, a zamiast nich na prowadzenie wychodzą znacznie odleglejsze miejsca w dobrych cenach.

Wczasy na Dominikanie

Przychodząc do biura podróży turyści pytają przede wszystkim o bezpieczeństwo – w świetle ostatnich zamachów terrorystycznych w Turcji czy Francji jest to dla nich kwestia priorytetowa. Na szczęście w ofercie biur istnieje wiele ciekawych kierunków, które zapewniają tyle samo lub znacznie więcej atrakcji.
Wśród najczęściej kupowanych znalazły się wakacje na Dominikanie – ta piękna wyspa położona na Morzu Karaibskim to ucieleśnienie prawdziwego raju. Nie brak tu wspaniałych, piaszczystych plaż, krystalicznie czystej wody, wspaniałego jedzenia, wielkiej gościnności i oczywiście odpowiednio przygotowanej infrastruktury.
Dominikana oferuje gościom możliwość korzystania z uroków plaż, ale także aktywnego wypoczynku. Przy plażach funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki czemu możliwe jest nurkowanie czy żeglowanie. Dla miłośników większych wrażeń umożliwiono wynajęcie katamaranów.

Wycieczka na Chorwację

Innym chętnie wybieranym kierunkiem jest Chorwacja. Nie leży ona w dużej odległości od Polski – biura podróży oferują możliwość dostania się do wybranych miast za pomocą autokarów czy samolotów (ląduje one w Puli, Dubrowniku, Splicie). Chorwacja dysponująca niezwykle złożoną linią brzegową stanowi dzisiaj jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych Polaków. Warto dodać, że podobieństwa językowe umożliwiają lepsze porozumiewanie się z Chorwatami, a sam pobyt nie jest bardziej kosztowny niż takie same wakacje w Juracie czy Kołobrzegu.

Share:
https://polishcourse.pl/ubezpieczenie-motocykla-co-warto-wiedziec/ https://hcfsc.org/ubezpieczenie-oc-najwazniejsze-informacje/ https://herniatedlumbardisc.net/jakie-okna-do-salonu-w-stylu-industrialnym-wybrac/