Dom i Wnętrze

Wielki pojedynek – rattan kontra technorattan

Wybierając meble do ogrodu, nie powinieneś zdawać się na przypadek. To właśnie umeblowanie kształtuje pożądany klimat, pomaga w pełni się rozluźnić i odpocząć… Jeszcze do niedawna większość z nas wyposażała ogrody w meble zbudowane z naturalnych materiałów. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się modele wykonane z tworzyw syntetycznych. Dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszemu z nich – technorattanowi – oraz jego naturalnej wersji. Który wariant lepie sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Sprawdź!

 

Naturalny rattan – bliżej natury

Meble wykonane z naturalnego rattanu przypadną do gustu wszystkim, którzy marzą o stworzeniu naturalnego, ciepłego ogrodu w naturalnym stylu. Surowiec o ciepłej barwie doskonale harmonizuje z  żywą zielenią oraz ciekawie przełamuje chłodne, minimalistyczne kompozycje. Pamiętaj jednak, że  meble z  rattanu „nie lubią” wilgoci i trzeba o nie odpowiednio dbać, aby nie niszczały. Wybierając konkretny zestaw, zwróć uwagę, czy wykorzystany do jego produkcji surowiec pochodzi z ekologicznych źródeł.

 

Nowoczesne tarasy w wersji eko

Nowoczesne tarasy oraz zewnętrzne strefy hoteli, restauracji i ośrodków SPA coraz częściej wyposażane są w meble zbudowane z syntetycznego rattanu. I nic w tym dziwnego! Tego typu meble doskonale łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe. Wysokiej klasy, ekologiczny technorattan do złudzenia przypomina swój pierwowzór, jednak wykazuje od niego dużo lepsze właściwości. Przede wszystkim, meble z technorattanu za nic  mają sobie deszcz, promieniowanie UV oraz skrajne temperatury. Możesz zapomnieć o uciążliwej impregnacji i zabezpieczaniu kompletu poza sezonem – meble z technorattanu mogą przezimować na zewnątrz pokryte grubą warstwą śniegu! Co ważne, zwarta, nieporowata plecionka nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie mebli w nieskazitelnej czystości jest dziecinnie proste.

Share: