Przechowywanie roweru wydaje się prozaicznym i nieskomplikowanym przedsięwzięciem – zazwyczaj rower ma swoje miejsce w garażu, piwnicy lub specjalnym pomieszczeniu przeznaczonym do tego celu – przykładem może być rowerownia w nowocześnie projektowanych blokach. Istnieją jednak sytuacje, w których ulokowanie roweru staje się kłopotliwe.

Wieszak na rowery – sposób na zaoszczędzenie przestrzeni

Najczęstszym problemem w nawiązaniu do przechowywania roweru jest ograniczona ilość miejsca. Nie zawsze bowiem istnieje dostęp do piwnicy, garażu lub rowerowni. Wtedy rower ustawiany jest w mieszkaniu, stając się przeszkodą podczas codziennego funkcjonowania.

Trafną alternatywą może okazać się użycie wieszaka na rowery – umieszczony na ścianie lub suficie umożliwi przechowywanie roweru w praktyczny i oszczędny dla przestrzeni sposób.

Wieszak na rowery – rodzaje

W sklepach branżowych można nabyć wieszaki na rowery w różnych alternatywach – zarówno ścienne, jak i sufitowe oraz przeznaczone do zawieszenia jednego lub więcej rowerów. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji, warto jednak uwzględnić ilość posiadanych rowerów oraz miejsce ich zawieszania.

Wieszaki na rowery rozróżniane są także poprzez sposób mocowania – istnieje możliwość przymocowania roweru za koło, pedał lub kierownicę. Warto dostosować rodzaj uchwytu do cech indywidualnych danego modelu roweru.

Wieszak na rowery – zastosowanie

Wieszaki na rowery sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych – staną się adekwatną propozycją także do garażu oraz pomieszczeń gospodarczych, gdzie również potrzebna jest wolna przestrzeń dla samochodu oraz wykonywania różnych prac warsztatowych czy naprawczych.

Okazuje się, że wieszak na rowery może być wykorzystany także w publicznym zastosowaniu – warto zainwestować w podobne akcesoria będąc właścicielem bloku mieszkalnego, w którym istnieje pomieszczenie zwane rowerownią. Takie rozwiązanie umożliwi przechowywanie większej ilości rowerów mieszkańców w schludny i bezpieczny sposób.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Share: