Dom i Wnętrze

Wybieramy meble do modnego ogrodu

Lato za pasem, a Twój ogród dalej nie otrząsnął się z zimowego snu? Końcówka wiosny to ostatni dzwonek, aby zadbać o swój taras zanim jeszcze w pełni rozkwitnie sezon na wylegiwanie się na świeżym powietrzu. Jakie meble ogrodowe są obecnie na czasie? Sprawdź!

Meble z metalu

Miłośników minimalistycznych form z pewnością zainteresują  meble zbudowane z aluminium. Malowane proszkowo stoły, krzesła, huśtawki i kanapy zachwycają swoją minimalistyczną formą. Lekkie, pozbawione zbędnych dekorów meble będą doskonale komponować się z minimalistycznymi ogrodami otaczającymi nowo powstałe domy. Meble z aluminium doskonale łączą w sobie estetykę z wysoką funkcjonalnością. Wysokogatunkowy metal odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennych warunków pogodowych i korozję.

Krzesła rattanowe ogrodowe – ekologicznie do ogrodu

Szukając idealnych mebli, warto czerpać inspiracje z natury! Przeciwwagą dla minimalistycznych, chłodnych mebli z metalu będą modele z rattanu – naturalnego surowca pozyskiwanego z giętkich pni palm rotangowych. Coraz większe znaczenie na rynku wyposażenia outdoorowego odgrywają meble wykonane z materiałów przyjaznych planecie. Stoliki, huśtawki i krzesła rattanowe ogrodowe doskonale wpisują się w ekologiczny nurt. Plecione, lekkie modele będą świetnie prezentować się na tle bujnej, tętniącej życiem zieleni.

Technorattan – natura w nowoczesnej odsłonie

Ciekawą alternatywą dla mebli z naturalnego rattanu są modele z technorattanu – syntetycznego tworzywa, które swoją strukturą przypomina swój pierwowzór. W sklepach z wyposażeniem znaleźć możemy szeroki wybór plecionych z technorattanu mebli o minimalistycznym lub klasycznym fasonie, Meble z technorattanu nie wymagają konserwacji ani stosowania zabezpieczeń poza sezonem letnim.

Share: