Dom i Wnętrze

Wybierz najlepsze garnki do indukcji

Szukając idealnych elementów wyposażenia kuchni pamiętaj o innowacjach, które proponują nam topowi producenci. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj garnki do indukcji. Co musimy o nich wiedzieć przed kupnem? Jakie rozwiązania proponują nam najlepsi producenci?

Jak działają garnki do indukcji?

Decydując się na garnki do indukcji przede wszystkim wybierzmy komplet dopasowany do naszych potrzeb – w sklepach takich jak gerlach.pl znajdziemy komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów. Druga istotną kwestią może być średnica garnków oraz rozmiar pól grzewczych na kuchence – producenci kuchenek indukcyjnych często podają w specyfikacji produktu, jakie komplety danych producentów pasować będą najlepiej.

Z czego tworzone są garnki do indukcji? Możliwości jest wiele – wśród najchętniej wybieranych wymienia się garnki ze stali nierdzewnej 18/10, dostępne są także garnki wykonane z teflonu czy z ceramiki. Garnki stalowe cenione są przede wszystkim za ich wysoką odporność na ścieranie, uszkodzenia, wysokie temperatury czy korozję. Na uwagę zasługuje budowa dna garnków indukcyjnych – dna takie są wielowarstwowe, jedną z warstw tworzyć może dysk aluminiowy, którego zadaniem jest lepsze przewodzenie ciepła. Zastosowanie dysku przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie potraw, jak również na oszczędność energii.

Garnki do indukcji i ich atuty

Aby gotować z przyjemnością i z łatwością garnki do indukcji wyposażone zostały w szereg elementów. Są to przede wszystkim lejki, cedzaki oraz wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Projektanci zadbali też o bezpieczeństwo – garnki posiadają profilowane uchwyty i rączki wykonane z materiałów nieprzewodzących ciepła. Garnki posiadają też doskonale przylegające pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego.

 

 

 

Share:
https://xann.pl/sitemap oświetlenie led parasol do ogrodu ogrodowy parasol