Ciekawe

Wybór kasy fiskalnej do gabinetu lekarskiego

Zgodnie z niedawno wprowadzonymi przepisami również lekarze posiadający prywatne praktyki powinni posiadać w swoich gabinetach kasy fiskalne. Ma to zapobiec świadczeniu usług z których nie jest odprowadzany należny podatek. Przez długi czas wielu lekarzy świadczyło tak zwane porady prywatne, za które pacjent płacił wprost do kieszeni lekarza. Teraz ma się to zmienić.

Kasa dla lekarza – niewielka i mobilna

Idealna kasa dla lekarza będzie niewielka kasa fiskalna, która ma również zdolność do pracy w terenie. Małe kasy fiskalne charakteryzują się niewielką wagą oraz rozmiarami – dzięki temu mieszczą się nawet w aktówkach! Mobilna kasa może służyć lekarzowi podczas wizyt domowych. Funkcjonalność takiej kasy z pewnością wystarczy każdemu lekarzowi: do pamięci urządzenia można wprowadzić kilkaset pozycji fiskalnych oraz wartości, łącznie z pełnymi opisami. Dzięki temu pacjent będzie miał dokładną informacją ile kosztuje dana usługa. Dla przykładu: ginekolog może osobno naliczać opłatę za badanie ginekologiczne, pobranie cytologii do badania oraz badanie piersi.

Obowiązkiem lekarza jest również wystawianie rachunków – są one podstawa do wszelkich reklamacji związanych ze świadczonymi usługami.

Więcej na kotrakbis.pl.

Share:
https://meblenaogrod.com.pl/ile-kosztuje-utrzymanie-konia-wyjasniamy/ https://flisolqro.org/w-poszukiwaniu-idealnych-garnkow/ https://ocwebmarketingsolutions.com/lezak-ogrodowy-z-poduszka-mebel-idealny/