Turystyka

Wycieczki szkolne – jak organizować je sprawnie?

Wycieczki jednodniowe lub kilkudniowe pozwalają oderwać się od żmudnej nauki w twardych ławkach – to także szansa dla samych nauczycieli na odetchnięcie świeżym powietrzem i poprowadzenie ciekawszych lekcji w terenie. Organizacja w całości leży po stronie nauczyciela – musi on przygotować odpowiedni konspekt i plan wyjazdu, zarezerwować noclegi, zapewnić posiłki oraz bilety wstępu do muzeów, teatrów. Zadaniem nauczyciela jest również zebranie pozwoleń rodziców na wyjazd dziecka oraz wpisowych pieniędzy na ich uczestnictwo. Z jakim elementem planowania jest najwięcej problemów?

Autokar czy autobus?

Bez wątpienia to znalezienie odpowiedniego transportu wiąże się z największymi problemami. Dobranie busa lub autokaru zależy wyłącznie od liczby uczestników wycieczki. Jeśli jest ich mniej niż dwadzieścia zasadnym jest zainteresowanie się klasycznym busem – są one szybsze, łatwiej dla nich znaleźć miejsce parkingowe w zatłoczonym mieście. Kiedy jednak na wycieczkę jedzie więcej niż jedna klasa najlepszym rozwiązaniem jest autokar – koszty zostaną pokryte równomiernie pomiędzy wszystkich uczestników i wydatek na jedno dziecko nie będzie wysoki.

Szukasz transportu dla siebie i swoich podopiecznych? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą – wynajem busa kielce.

Share:
https://qlime-project.org https://constitutionfair.org https://przyjazne-wnetrza.pl/co-warto-zobaczyc-zwiedzajac-stambul/