Zdrowie i Uroda

Wyjątkowe zabiegi dla kobiet na dłonie

Każda kobieta powinna od czasu do czasu pozwolić sobie na odrobinę przyjemności i udać się do sprawdzonego gabinet kosmetycznego. Takie wyjście może przybrać także formę weekendowego wyjazdu z przyjaciółką do hotelu z salonem odnowy biologicznej. Pobyt na terenie takiego obiektu pomoże nam chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości i dokładnie zregenerować swoje ciało.

Zadbaj o swoje dłonie

Często mówi się, że wypielęgnowane dłonie są wizytówką każdej zadbanej kobiety. Z tego powodu powinniśmy regularnie je nawilżać i odżywiać – w szczególności zimą, kiedy skóra jest podatna na przesuszenia i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.
W niemalże każdym salonie znajdziemy odżywcze maseczki, które aplikowane są bezpośrednio na dłonie. Taki zabieg kończy się zazwyczaj delikatnym masażem.

Czas na piękne paznokcie!

Zadbane, schludne paznokcie zawsze rzucają się w oczy i są elementem kobiecego wizerunku. Jednak niewiele kobiet lubi je malować samodzielnie – wiele z nich męczy się z odpryskującym lakierem, inne panie nie potrafią nałożyć go równomiernie lub nie są cierpliwe.
Aby cieszyć się pięknymi paznokciami, warto w tym celu regularnie odwiedzać swoją sprawdzoną kosmetyczkę. Manicure pedicure są jednymi z kluczowych zabiegów, proponowanych przez większość salonów piękności. Na taki sam zabieg możemy się zdecydować, jeśli chodzi o stopy – w szczególności, że nieubłaganie zbliża się sezon letni, podczas którego uwielbiamy wprost nosić sandały oraz klapki, tym samym eksponując swoje stopy.

Rodzaje manicure pedicure – na jaki warto się zdecydować?

Kobiety, odwiedzając swój ulubiony salon kosmetyczny, muszą się zdecydować, jaki zabieg na paznokcie pragną zamówić oraz która z form lakierów będzie dla nich najkorzystniejsza.
Może być to manicure klasyczny, który połączony jest z wyrównaniem płytki paznokcia, nadaniem jej odpowiedniego kształtu i dokładnym usunięciem skórek. Następnym krokiem jest nałożenie odżywki i dwóch warstw wybranego przez klientkę lakieru.
Jeśli nie dysponujemy dużą ilością czasu, którą mogłybyśmy przeznaczyć na regularne wizyty w salonie kosmetycznym, warto zdecydować się na zabieg przy użyciu trwałych lakierów hybrydowych. Czynność ta polega na nałożeniu na paznokcie bazy, dwóch warstw lakieru hybrydowego, a następnie topu. Po aplikacji każdej z tych poszczególnych warstw, należy je utwardzić pod lampą UV. Produkty hybrydowe są rozwiązaniem dla kobiet, które chcą cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami nawet przez trzy tygodnie!

Tekst powstał we współpracy z Instytutem Zdrowia i Urody Medica SPA

Share: