Dom i Wnętrze

Wykańczanie ścian: mozaika z drewna

Wykańczanie ścian: mozaika z drewna

Obecnie możliwości wykończenia ścian są zdecydowanie większe niż jeszcze kilka lat temu. Do łask powraca drewno. Gorącym trendem jest dzisiaj mozaika z drewna. Co ciekawe, mozaika z podłóg trafiła na ściany.

Do wnętrz w różnym stylu

W aranżacji wnętrze drewno było wykorzystywane praktycznie od zawsze. Do przeszłości odeszły jednak drewniane boazerie. Zostały zastąpione przez drewnianą mozaikę. Drewno jest materiałem w pełni naturalnym, sprawdza się w aranżacji wnętrz urządzonych w bardzo różnych stylach. Drewniana mozaika na ścianie to sposób na to, aby do wnętrza urządzonego w minimalistycznym czy industrialnym stylu wprowadzić trochę ciepła. Wykończone drewnianą mozaiką ściany będą doskonale prezentować się także we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym.

Do salonów i łazienek

Na etapie produkcji mozaiki drewniane zabezpieczane są warstwą lakieru; dzięki temu sprawdzają się także we wnętrzach narażonych na wilgoć. Mozaika z drewna na ścianę to rozwiązanie idealne do łazienek; nie zaleca się montować jej tylko w kabinie prysznicowej.

Share: