Jak w najlepszy sposób wykorzystać ostatnie dni lata? Nie musimy wyjeżdżać w dalekie podróże, aby cieszyć się słońcem i wspaniałą pogodą. Dzisiaj również w Polsce możemy liczyć na wysokie temperatury oraz wspaniałą pogodę. Aranżując przydomową przestrzeń bez trudu stworzymy miejsce, z którego korzystać będą chętnie wszyscy domownicy. Jakie rozwiązania i elementy wybrać, by cieszyć się wygodą i komfortem?

 

Skąd czerpać inspiracje?

Nie musimy zatrudniać doświadczonych architektów do tego, aby zaprojektowali nam wymarzoną strefę relaksu. Wystarczy odrobina czasu i chęci, aby takie miejsce wykreować samodzielnie. Inspiracji na wymarzone miejsce wypoczynkowe szukajmy przede wszystkim u producentów mebli i dodatków outdoorowych. Na stronach internetowych producentów znajdziemy gotowe propozycje aranżacji zarówno miejsce wypoczynkowych w ogrodach, jak i na tarasach czy niewielkich balkonach. Bez trudu przeniesiemy pomysły producentów na nasz własny grunt.

 

Jakie rozwiązania wybrać?

Poza meblami ogrodowymi przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu tarasu. Nowoczesne zadaszenie tarasów w formie tarasoli to strzał w dziesiątkę. Do niedawna wybierane parasole są coraz bardziej wypierane przez to rozwiązanie. Tarasole nie tylko będą piękną ozdobą, ale i funkcjonalnym urządzeniem, które umili każdą chwilę na tarasie.

Nowoczesne tarasole ogrodowe przyciągają wzrok i zachwycają swoim wyglądem. Tarasola rozpostarta nad głowami użytkowników skutecznie chroni nie tylko przed silnym promieniowaniem UV, ale również przed niespodziewanym deszczem. Dachy tarasoli tworzone są z aluminiowych lameli oraz z tkanin technicznych – tworzywa te nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód. W zależności od modelu tarasoli dach może być składany i rozkładany automatycznie lub manualnie.

Share: