Ciekawe

Wywóz śmieci po remoncie domu – co powinieneś o nim wiedzieć?

Remont domu generuje mnóstwo odpadów i wiele osób nie wie, co zrobić z gruzem, resztkami materiałów czy starymi meblami. Dlatego też postanowiliśmy wyjaśnić tę kwestię, dzięki czemu nie tylko pozbędziesz się niepotrzebnych odpadów, ale również zrobisz to w sposób całkowicie legalny. Gdzie wywozić śmieci po remoncie domu?

Odpady po remoncie – nie wyrzucaj ich do kosza!

Polskie prawo mówi jasno – wszelkiego rodzaju pozostałości po remontach nie powinny trafić do domowego kosza, ponieważ jest on przeznaczony wyłącznie do odpadów komunalnych. Gruz, kawałki tynku, resztki farb czy rozpuszczalników albo stare meble nie tylko mogą nie zmieścić się do tradycyjnego kontenera, ale również powinny być zutylizowane w inny sposób. Próby nagięcia tych zasad często kończą się mandatem.

Co więcej, pod żadnym pozorem nie należy wywozić odpadów do lasu – jest to surowo zabronione i może w znacznym stopniu przyczynić się do degradacji środowiska naturalnego.

Najlepsze sposoby na wywóz śmieci po remoncie domu

Gdzie w takim razie wywozić śmieci po remoncie domu? Są na to dwa legalne i sprawdzone sposoby. Pierwszym i wybieranym najczęściej jest zamówienie specjalnego kontenera w firmie, która zajmuje się wywozem i utylizacją odpadów. Wystarczy tylko skontaktować się z wybranym przedsiębiorstwem, przedstawić swoje potrzeby i umówić termin dostarczenia kontenera o dowolnym rozmiarze (od 4 do nawet 12 m3). Specjaliści wywiozą śmieci i zadbają o to, aby ich utylizacja przebiegła w sposób w pełni legalny. Ile kosztuje taka usługa? Zwykle od 100 zł wzwyż – cena zależy przede wszystkim od tego, jakiej wielkości kontener chcesz wypożyczyć.

Drugą metodą jest wywóz śmieci po remoncie domu do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Są to specjalne miejsca, znajdujące się w każdej polskiej gminie, które po oddaniu śmieci zajmą się ich utylizacją. Wystarczy tylko posegregować odpady w odpowiedni sposób i zadbać o ich transport. Jest to rozwiązanie darmowe i wygodne – tym bardziej że pozwoli Ci pozbyć się również odpadów wielkogabarytowych, w tym starych mebli czy zużytego sprzętu RTV/AGD.

Nie wszystkie odpady trzeba wyrzucać

Warto również zwrócić uwagę na to, które z odpadów mogą przydać się w przyszłości – czasami stare cegły posłużą do stworzenia przydomowej ścieżki lub budowy małej architektury, a wymieniona na nową, ale wciąż sprawna umywalka, pralka czy lodówka może posłużyć innym osobom. Podobnie jest z resztką farby, tynku czy innych materiałów, które można odstawić do piwnicy i skorzystać z nich w przyszłości.

Odpady po remoncie możesz wykorzystać samodzielnie albo oddać komuś innemu – np. za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych. Jest to o tyle wygodne, że zainteresowana osoba sama zorganizuje transport i odbierze odpady ze wskazanego miejsca. Wszystko to sprawia, że wywóz odpadów po remoncie domu nie musi być problemem – wystarczy tylko skorzystać z jednej z wymienionych opcji!

 

Więcej na: https://fixly.pl/kategoria/wywoz-smieci

 

 

Share:
https://e-oko.com/pierwszy-oboz-narciarski-dziecka/ https://lancejamesstudios.com/szusowanie-na-stoku/ Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem