Koty, a szczególnie maluchy, potrzebują dużo zabawy. Jako udomowieni łowcy, słuchają instynktu. Jeśli nie mają żadnej zabawki, „polują” na właściciela. Takie psoty pomagają naszemu pupilowi w rozwoju psychofizycznym oraz redukują stres i agresję.
Jako właściciele powinniśmy pamiętać, żeby zabawki dla kotów nie miały żadnych luźnych lub prawie luźnych nici. Niestety, musimy pozbyć się wizji kota bawiącego się kłębkiem wełny. Pazury i zęby szybko rozprawią się z nitkami, które mogą zostać połknięte przez czworonoga i spowodować problemy zdrowotne. Najciekawszą zabawką dla kota będzie taka, na którą będzie mógł zapolować. Dobrze sprawdzają się piłki i myszki. Jeśli sami chcemy zainicjować zabawę, możemy zaopatrzyć się w wędki. Mnóstwo radości sprawi też pogoń za czerwoną kropką, rzucaną przez laser.

Ciekawym rozwiązaniem są też edukacyjne zabawki dla kota, jak jajko lub kula z otworami, do których wsypuje się karmę. Aby dostać się do smakołyku, trzeba je odpowiednio przekręcić. Koty uwielbiają też wszelakie tory przeszkód, kocie drzewka i drapaki. Pobudzają one do aktywności fizycznej, a także do odpoczynku w miejscu, gdzie mogą się ukryć i wszystko obserwować.

Jeśli jednak uważasz, że zabawki dla kota to strata pieniędzy, weź pod uwagę, że zabawa to naturalna potrzeba kota. Jeśli nie zapewnisz mu bezpiecznej rozrywki, zainteresuje się plastikową torbą, nitkami, firankami lub naszymi nogami. Żeby ustrzec swoje zwierzątko przed niebezpiecznymi zabawami, a także ochronić siebie i swój dom, warto zakupić zabawkę.

Nie wiesz co wybrać dla swojego kociaka? Wejdź na stronę sklepu internetowego http://www.zoocentrum24.pl i sprawdź co polecają doświadczeni sprzedawcy!

Share: