Dom i Wnętrze

Zadaszenia ogrodowe: idealne rozwiązanie dla fanów spędzania czasu na tarasie

Jesienią zdecydowana większość z nas powoli sprząta ogród i chowa meble ogrodowe. Nie musimy jednak całkowicie rezygnować z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu! Dzięki nowoczesnym tarasolom przedłużymy miłe chwile na tarasie i będziemy cieszyć się piękną, polską jesienią. Jak najlepiej wykorzystać tę konstrukcję?

Tarasole odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Tarasole to proste konstrukcje tworzone przy ścianie domu lub też jako element wolnostojący w ogrodzie, którego zadaniem jest chronienie nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy deszczem. Z założenia tarasole mają także znacząco podnosić estetykę przestrzeni wokół tarasu. Projektanci dbają o to, aby tarasole wzbudzały podziw: są lekkie optycznie, zróżnicowane kolorystycznie, mogą posiadać dach płaski lub dwuspadowy.

Szkielet tarasoli tworzony jest z aluminiowych profili, odpowiednio zabezpieczonych przed wnikaniem brudu, wilgoci czy powstawaniem rdzy. Ciekawe jest to, że możliwe jest zadaszenie dużej powierzchni przy wykorzystaniu minimalnej ilości podpór. Sam szkielet zabezpieczony jest również przed silnymi podmuchami wiatru – producent tarasola.pl gwarantuje, że produkt oprze się podmuchom do 120 km/h.

Zadaszenie tarasoli wykonane jest z tkaniny technicznej, zabezpieczonej przed nadmiernym działaniem słońca czy też wodą. Po rozłożeniu baldachimu daje on całkowitą ochronę przed deszczem! Odpowiednia tkanina sprawia także, że baldachim się nie nagrzewa, przez co siedząc w jej cieniu możemy cieszyć się przyjemną temperaturą.

 

Jak wzbogacić naszą tarasolę?

Okazuje się, że możliwe jest dokupienie szeregu dodatków do tarasoli. Podstawą jest oczywiście oświetlenie, montowane na szkielecie. Drugą opcją są promienniki ciepła, które w ciągu chłodnych wieczór jesiennych zapewnią nam komfort. Wiele osób decyduje się także na ściany boczne, wykonane z przezroczystych materiałów.

Share:
https://lillanails.pl https://4sch.pl https://powloki.com.pl