Ciekawe

Zioła peruwiańskie i ich lecznicze właściwości

W życiu każdego człowieka niezwykle trudno jest przecenić rolę zdrowia. To dzięki niemu możesz uczyć się, pracować oraz cieszyć z tego, co masz. Dlatego zawsze warto zrobić wszystko, by jak najlepiej o nie zadbać. Świetnym sposobem na polepszenie różnego rodzaju kuracji są peruwiańskie zioła. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, dobrze dobrane rośliny lecznicze potrafią znacznie poprawić stan zdrowia oraz pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu. Poznaj najpopularniejsze zioła peruwiańskie i dowiedz się, jakie są ich najważniejsze właściwości.

Phyllantus niruri – ziele antybakteryjne

Phyllantus niuri, znany także jako Chanca pietra, to roślina, która lubi klimaty tropikalne oraz subtropikalne. Dlatego zazwyczaj można ją spotkać w Peru, ale też na Bahamach albo w Indiach. Dzięki swoim właściwościom świetnie zwalcza różnego rodzaju bakterie, pasożyty czy zapalenia. Co więcej, jest szczególnie polecana na zapalenia układu moczowego i z tego powodu warto nią uzupełnić podstawowe leczenie zalecone przez doktora. Innymi ważnymi właściwościami leczniczymi są ochrona wątroby, nerek oraz regulacja trawienia. Phyllantus niruri bez wątpienia jest potwierdzeniem tego, że zioła peruwiańskie mają zbawienny wpływ na zdrowie.

Desmodium molliculum – dokładne oczyszczenie organizmu

Peruwianskie ziola lecznicze są także idealnym pomysłem na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Desmodium molliculum, noszący również nazwę Manayupa, rośnie przeważnie w wyższych terenach na obszarze Andów, ale jego właściwości są znane niemalże na całym świecie. Bardzo dobrze sprawdzi się w roli detoksu po różnych kuracjach silniejszymi lekami, poprawi także przemianę materii oraz ochroni nerki. Zioła peruwiańskie często występują w postaci naparów, podobnie jest też w przypadku Manayupy. Przy takim podaniu wykazuje także działania uspokajacie.

Gentianella alborosea – delikatna kuracja

Znana także jako Hercampuri rośnie na niezwykle trudno dostępnych terenach Andów i nie osiąga zbyt dużej wysokości. Mimo to podobnie jak inne peruwiańskie zioła wykazuje właściwości lecznice, które sprawiają, że warto ją zdobyć. Może służyć w przypadku takich schorzeń jak:
– bóle żołądka
– problemy z nerkami
– choroby wątroby
– choroby pęcherzyka żółciowego

Peruwianskie ziola lecznicze to bez wątpienia suplement, który warto mieć w każdej domowej apteczce. Dzięki nim można poprawić efektywność przeróżnych kuracji, ochronić jedne z najważniejszych ludzkich narządów, a także zwalczyć pojawiające się zapalenia oraz inne infekcje.

Share:
https://eidola.org/praktyczny-salon-na-tarasie-propozycje-aranzacji/ https://livingspacestudio.pl/duzy-taras-na-balkonie-jak-go-urzadzic/ https://sigmasystem.pl/jak-pokonac-strach-przed-konmi/