Dom i Wnętrze

Znajdź idealne meble ogrodowe wypoczynkowe

Szukając sposobu na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej wystarczy wybrać wysokiej jakości meble ogrodowe wypoczynkowe – ich różnorodność znajdziemy u topowych producentów mebli ogrodowych. Jakie meble cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? Jakie rozwiązania warto wykorzystać we własnym ogrodzie?

Meble ogrodowe wypoczynkowe z technorattanu

Meble technorattanowe są nie tylko piękne i wygodne – dzisiaj meble ogrodowe wypoczynkowe wykonane z technorattanu idealnie wpisują się w najnowsze trendy i sprawiają, ze przestrzeń wypoczynkowa jest po prostu piękniejsza. Technorattan to tworzywo syntetyczne, wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Struktura technorattanu jest nieporowata – nie chłonie on wilgoci, brudu, jest zabezpieczony przed promieniowaniem UV, nie traci koloru nawet po wielu latach ekspozycji na słońce. Technorattan bardzo szybko wyczyścimy – wystarczy przetrzeć jego powierzchnię wilgotną ściereczką. Stelaże mebli technorattanowych wykonywane są z lekkiego aluminium – materiał ten zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i przed pojawianiem się rdzy. Niska waga aluminium sprawia, że podnoszenie takiego mebla nie sprawia problemu. Meble ogrodowe wypoczynkowe tak zaprojektowane będą cieszyć oczy przez wiele lat.

Jak chronić meble ogrodowe wypoczynkowe zimą?

W okresie jesieni i zimy warto nasze meble ogrodowe wypoczynkowe odpowiednio zabezpieczyć – w tym celu zakupmy rekomendowane pokrowce ogrodowe wykonane z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Taki pokrowiec skutecznie chroni przed osadzaniem się brudu, pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co meble nie są narażone na kondensację wilgoci. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, przez co możliwe jest dokładniejsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

 

 

Share: